2 березня на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича пройшов другий день стратегічної сесії керівників закладів вищої освіти.
Дводенна стратегічна сесія керівників закладів вищої освіти була дуже змістовною та результативною. Було обговорено багато важливих питань, презентовано перспективи розвитку вищої освіти, надано рекомендації щодо діяльності університетів в умовах воєнного стану та розглянуто ще багато важливих питань.
Роботу другого дня відкрив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Під час свого виступу окреслив стратегічні напрями розвитку вищої освіти. Детально зупинився на питаннях наукової діяльності, міжнародного партнерства, законодавства, фінансування, стипендіального забезпечення і особливо наголосив на важливості забезпечення результативності всіх цих напрямів.
Сергій Захарін, Державний секретар Міністерства освіти і науки України, розповів про виконання умов контрактів та цільових показників керівників закладів освіти за 2022 рік, про роботу закладів освіти в умовах воєнного стану. Презентував рекомендації керівникам щодо організації роботи і активної участі в цьому процесі Наглядових рад університетів.
Олексій Шкуратов, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, розповів про науково-технічну діяльність України в умовах воєнного стану, про інформаційну підтримку та інноваційну діяльність. Зупинився на важливості інтеграції до європейського дослідницького простору.
Матеуш Бялас, Директор Представництва Польської академії наук у Києві, доповів про особливості діяльності сектору науково-технічної діяльності у Польщі, що поєднує підприємства та наукові установи.
Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, у своєму виступі говорив про виважений підхід до реалізації процесів оптимізації мережі ЗВО, розвиток конкурентоспроможності українських університетів.
Світлана Даниленко, заступниця Міністра освіти і науки України, зупинилась на питаннях фінансування вищої освіти, про підготовку проєктів законодавчих ініціатив щодо врегулювання питань організації роботи за сумісництвом та погодинної оплати праці.
Дмитро Завгородній, генеральний директор директорату цифрової трансформації, розповів про комплексний підхід щодо цифрової трансформації ЗВО, про активне використання цифрових освітніх платформ Cousera, edx, Udemy, labster.
Олександр Костюченко, заступник Міністра освіти і науки України, говорив про майнові питання, їх облік та використання.
Світлана Криштоф, директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації, зупинилась на питаннях ліцензування освітньої діяльності, підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації.
Вікторія Сергієнко, директор ДП «Інформаційно-іміджевий центр», презентувала тему: «Визнання іноземних освітніх кваліфікацій та верифікація українських документів про освіту як запорука збереження довіри до системи освіти України».
Джеймс Грешем, спеціаліст у галузі освіти Світового банку, розповів про основні освітні потреби такі як інформатизація, психологічна підтримка, інновації, відновлення інфраструктури, інтеграційні процеси, запровадження світових освітніх стандартів. Відзначив активну роботу Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета з питань міжнародного співробітництва та реалізації інтеграційних процесів.
Ігор Маркевич, керівник напряму розвитку та стратегії Фонду розвитку інновацій, представник України у Комітеті Horizon по цифровізації, космосу та промисловості, представник України у COST Grade, розповів про трансформацію українського фонду стартапів на фонд інновацій.
Наталія Фурлет, директор департаменту кадрового забезпечення, говорила про організацію та проведення виборів керівників закладів вищої освіти, кадровий документообіг.
Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, презентував тему: «Внутрішні системи забезпечення якості – формальні вимоги чи реальний інструментарій».