Наприкінці листопада 2022 року доцент кафедри програмних засобів НУ «Запорізька політехніка» Сергій Сердюк отримав можливість пройти стажування в Університеті штату Пенсільванія, США, в якому навчається близько 90 тис. студентів і який посідає 83 місце у світі у рейтингу QS World University Rankings за 2024 рік.

Стажування у такому престижному американському університеті розширює міжнародну співпрацю кафедри програмних засобів та сприяє подальшій інтернаціоналізації освітньо-наукової діяльності НУ «Запорізька політехніка».

Сергій Сердюк проходив стажування на базі лабораторії прикладних когнітивних наук під керівництвом професора Френка Ріттера, експерта у галузі когнітивного моделювання, когнітивних архітектур, взаємодії людини з комп'ютером. Скориставшись запрошенням пана Ріттера, наш професор брав участь у всіх видах занять з дисциплін «Взаємодія людини й машини» та «Юзабіліті».

Одним із напрямів діяльності лабораторії була розробка інтелектуальної системи-помічника для морської піхоти США. Система призначалася для допомоги у вивченні стрільби по цілях, що рухаються, та бойових навичок порятунку (швидка допомога на полі бою).

Оскільки Університет штату Пенсильванія допомагає Україні протистояти російській агресії, професора С. Сердюка одразу ж долучили до розробки, адаптації та перекладу українською мовою рекомендацій для бойових парамедиків.

Після кількох доповідей про дослідження, які професор проводив в Україні, йому також запропонували підготувати дві пропозиції для участі в конкурсах на отримання грантів Університету штату Пенсильванія. У результаті у квітні 2023 року було отримано грант «Викладання основ хімії учням групи ризику». В університеті щорічно курс хімії вивчає близько 3000 студентів. Близько 20% першокурсників мають труднощі у вивченні основ хімії. Основна мета гранту – допомогти таким студентам.

Вітаємо та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності та співпраці!