З 4 по 13 грудня 2021 року в рамках обміну досвідом та з метою розвитку подальшої співпраці між спорідненими факультетами група викладачів НУ «Запорізька політехніка» відвідала Гданську політехніку (Польща).

В складі делегації перебували:

Микола Леонідович Антонов, декан електротехнічного факультету, доцент кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;

Олексій Феліксович Кузькін, декан транспортного факультету, професор кафедри «Транспортні технології»;

Андрій Володимирович Пирожок, завідувач кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок», доцент;

Аліна Євгенівна Казурова, доцент кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;

Роман Олександрович Павлюк, старший лаборант кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;

Катерина Мічеславівна Коломієць, завідувачка лабораторії кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок».

Перша зустріч запорізької делегації з деканом факультету електротехніки та автоматики Гданської політехніки проф. д-р хаб. інж. Мірославом Волошиним біля будівлі університету

У Гданській політехніці делегація викладачів та співробітників НУ «Запорізька політехніка» обговорили з польськими колегами стратегію подальшої співпраці та підписали відповідний меморандум про міжнародну співпрацю.

Обговорення питань співпраці з деканом факультету електротехніки та автоматизації Гданської політехніки проф. д-р хаб. інж. Мірославом Волошиним та продеканом названого факультету проф. д-р хаб. інж. Марчіном Шлівінські

Декан факультету електротехніки та автоматики проф. д-р хаб. інж. Мірослав Волошин, продекан з питань організації навчання проф. д-р хаб. інж. Марчін Шлівінські та координаторка програми Еразмус Гданської політехніки д-р. інж. Беата Пальчинська презентували свій факультет та запропонували можливі напрямки та перспективи співпраці. Цікаві екскурсії знайомства з містом Гданськом провела проф. д-р хаб. Кристина Гомулка, яка з самого початку підтримувала та допомагала розвивати співпрацю між двома вишами.

Огляд навчальних та дослідницьких лабораторій проводить продекан факультету електротехніки та автоматизації проф. Ярослав Гужінські

Науковці обох університетів обмінюються досвідом

Відвідання наукової лабораторії

Аліна Казурова доцент, канд. техн. наук прочитала англійською мовою лекцію із теорії автоматичного керування польським студентам другого року навчання в магістратурі. Вона презентувала нашу Запорізьку політехніку в Гданській політехніці.

Відкрита лекція доцентки кафедри ЕПА НУ «Запорізька політехніка» для студентів магістратури Гданської політехніки

На базі Запорізької політехніки створений дитячо-юнацький науковий університет «Запорізька політехніка», який поставив за мету популяризацію дисциплін математично-природничий профілю та інженерних професій, STEM-освіту. В ході обговорення та перемовин з координаторкою відповідної програми Гданської політехніки докторкою Беатою Пальчинською намітились реальні кроки з обміну досвідом з європейськими вишами в роботі з молоддю й не тільки.

Майбутня співпраця наших університетів дозволить запровадити спільні проєкти, які продемонструють і покажуть майбутнім інженерам у якому напрямку необхідно рухатись задля реалізації інноваційних рішень в освіті. Так само варто враховувати майбутню траєкторію професійного зростання майбутніх інженерів та розвиток нових технологій. Наші фахівці зустрічались з польськими колегами, щоб подивитись, як такі навчальні концепти працюють у Гданській політехніці. Делегація розповіла гостинним господарям про наше індустріальне, потужне, красиве місто Запоріжжя, про чудовий козацький край, острів Хортицю, передала вітання від нашої Торгово-промислової палати, кластеру ІАМ, підприємств міста (ЛТД Інфоком, АТ Мотор-Січ та інших) та запросила завітати викладачів Гданської політехніки в гості до нас наступного року.

Запорізька делегація науковців передала привітання та інформацію про Запоріжжя у мерію міста Гданськ від нашої міської ради. Нагадаємо, що у вересні цього року у рамках проведення «Ночі науки» у НУ «Запорізька політехніка» міське керівництво Запоріжжя і Гданська привітало учасників під час онлайн-зустрічі.

Цікава екскурсія містом Гданськ від проф. д-р хаб. Кристини Гомулки

Головний корпус Гданської політехніки

У головному корпусі Гданської політехніки

Проф д-р хаб. Кристина Гомулка як добрий ангел міжнародної зустрічі Запоріжжя-Гданськ проводжає делегацію із Запоріжжя