З 4 по 13 грудня 2021 року в рамках обміну досвідом та з метою розвитку подальшої співпраці між спорідненими факультетами група викладачів НУ «Запорізька політехніка» відвідала Гданську політехніку (Польща).
В складі делегації перебували:
Микола Леонідович Антонов, декан електротехнічного факультету, доцент кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;
Олексій Феліксович Кузькін, декан транспортного факультету, професор кафедри «Транспортні технології»;
Андрій Володимирович Пирожок, завідувач кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок», доцент;
Аліна Євгенівна Казурова, доцент кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;
Роман Олександрович Павлюк, старший лаборант кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок»;
Катерина Мічеславівна Коломієць, завідувачка лабораторії кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок».
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-001.jpg)
Перша зустріч запорізької делегації з деканом факультету електротехніки та автоматики Гданської політехніки проф. д-р хаб. інж. Мірославом Волошиним біля будівлі університету
У Гданській політехніці делегація викладачів та співробітників НУ «Запорізька політехніка» обговорили з польськими колегами стратегію подальшої співпраці та підписали відповідний меморандум про міжнародну співпрацю.
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-002.jpg)
Обговорення питань співпраці з деканом факультету електротехніки та автоматизації Гданської політехніки проф. д-р хаб. інж. Мірославом Волошиним та продеканом названого факультету проф. д-р хаб. інж. Марчіном Шлівінські
Декан факультету електротехніки та автоматики проф. д-р хаб. інж. Мірослав Волошин, продекан з питань організації навчання проф. д-р хаб. інж. Марчін Шлівінські та координаторка програми Еразмус Гданської політехніки д-р. інж. Беата Пальчинська презентували свій факультет та запропонували можливі напрямки та перспективи співпраці. Цікаві екскурсії знайомства з містом Гданськом провела проф. д-р хаб. Кристина Гомулка, яка з самого початку підтримувала та допомагала розвивати співпрацю між двома вишами.
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-003.jpg)
Огляд навчальних та дослідницьких лабораторій проводить продекан факультету електротехніки та автоматизації проф. Ярослав Гужінські
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-004.jpg)
Науковці обох університетів обмінюються досвідом
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-005.jpg)
Відвідання наукової лабораторії
Аліна Казурова доцент, канд. техн. наук прочитала англійською мовою лекцію із теорії автоматичного керування польським студентам другого року навчання в магістратурі. Вона презентувала нашу Запорізьку політехніку в Гданській політехніці.
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-006.jpg)
Відкрита лекція доцентки кафедри ЕПА НУ «Запорізька політехніка» для студентів магістратури Гданської політехніки
На базі Запорізької політехніки створений дитячо-юнацький науковий університет «Запорізька політехніка», який поставив за мету популяризацію дисциплін математично-природничий профілю та інженерних професій, STEM-освіту. В ході обговорення та перемовин з координаторкою відповідної програми Гданської політехніки докторкою Беатою Пальчинською намітились реальні кроки з обміну досвідом з європейськими вишами в роботі з молоддю й не тільки.
Майбутня співпраця наших університетів дозволить запровадити спільні проєкти, які продемонструють і покажуть майбутнім інженерам у якому напрямку необхідно рухатись задля реалізації інноваційних рішень в освіті. Так само варто враховувати майбутню траєкторію професійного зростання майбутніх інженерів та розвиток нових технологій. Наші фахівці зустрічались з польськими колегами, щоб подивитись, як такі навчальні концепти працюють у Гданській політехніці. Делегація розповіла гостинним господарям про наше індустріальне, потужне, красиве місто Запоріжжя, про чудовий козацький край, острів Хортицю, передала вітання від нашої Торгово-промислової палати, кластеру ІАМ, підприємств міста (ЛТД Інфоком, АТ Мотор-Січ та інших) та запросила завітати викладачів Гданської політехніки в гості до нас наступного року.
Запорізька делегація науковців передала привітання та інформацію про Запоріжжя у мерію міста Гданськ від нашої міської ради. Нагадаємо, що у вересні цього року у рамках проведення «Ночі науки» у НУ «Запорізька політехніка» міське керівництво Запоріжжя і Гданська привітало учасників під час онлайн-зустрічі.
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-007.jpg)
Цікава екскурсія містом Гданськ від проф. д-р хаб. Кристини Гомулки
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-008.jpg)
Головний корпус Гданської політехніки
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-009.jpg)
У головному корпусі Гданської політехніки
![Збільшити зображення](/images/news/20211222/img-010.jpg)
Проф д-р хаб. Кристина Гомулка як добрий ангел міжнародної зустрічі Запоріжжя-Гданськ проводжає делегацію із Запоріжжя