Запорізька політехніка долучилась до проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) від USAID. Наша пропозиція пройшла всі етапи відбору та на сьогодні вже ухвалено рішення щодо отримання університетом когенераційних установок загальною потужністю 500 кВт.

Але попереду ще довгий шлях: підготовка проєктно-кошторисної документації, отримання необхідних дозволів, придбання супутнього обладнання та проведення монтажних робіт.

Для того, щоб відшукати шляхи розв'язання проблем, з якими стикаються підприємства та заклади, які реалізують ПЕБ, 13 вересня ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта взяв участь у круглому столі, організованому USAID.

Круглий стіл «Застосування когенерації для живлення критичної інфраструктури протягом наступного опалювального періоду» відкрила керівниця енергетичної команди Офісу економічного зростання USAID/Україна Кетлін Кірш. Вона наголосила на важливості реалізації проєкту, стабільного подання електроенергії та забезпечення критичної інфраструктури. А також подякувала за оперативну реалізацію проєкту.

Керівник USAID Проєкту енергетичної безпеки Майк Трейнор нагадав про головну мету – забезпечення сталості та стійкості української енергосистеми, економії енергоресурсів та відповідно підвищення економічної ефективності промислових підприємств великого та середнього бізнесу. Він також окреслив заплановану перспективу – загальна зміна парадигми енергоефективності, зокрема через масштабування проєкту.

Під час зустрічі було обговорено такі проблемні питання:

• ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на когенераційних установках малої та середньої потужності
  • облік, тарифікування спожитих та вироблених ресурсів

Також було підписано Меморандум про взаєморозуміння USAID Проєкту енергетичної безпеки та НУ «Запорізька політехніка». Це соціально важливий проєкт не лише для забезпечення освітнього процесу в Запорізькій політехніці, а й для функціювання гуртожитків, де мешкають внутрішньопереміщені особи та діти, а також проведення навчання в освітніх хабах переміщених загальноосвітніх закладів, розташованих на базі нашого університету.

Дякуємо всім небайдужим за підтримку нашого проєкту енергетичної безпеки та сталості освітньо-наукового процесу політехніки!

The way to Gaining energy independence with Zaporizhzhia Polytechnic

Zaporizhzhia Polytechnic has joined the USAID Energy Security Project (ESP). Our proposal has passed all selection stages and today a decision has already been made to provide the university with cogeneration units with a total capacity of 500 kW.

However, there is still a long way to go: preparing design and estimate documentation, obtaining the necessary permits, purchasing related equipment and installation work.

In order to find ways to solve the problems faced by enterprises and institutions implementing ESP, on 13 September, Rector of Zaporizhzhia Polytechnic National University Viktor Hreshta took part in a roundtable discussion organised by USAID.

Kathleen Kirsch, Head of the Energy Team at the USAID/Ukraine Office of Economic Growth, opened the roundtable discussion on Using cogeneration to power critical infrastructure during the next heating season. She emphasised the importance of project implementation, stable electricity supply, and critical infrastructure. She also thanked for the prompt implementation of the project.

Mike Trainor, USAID Energy Security Project Manager, recalled the main goal of ensuring the sustainability and resilience of the Ukrainian energy system, saving energy resources and, accordingly, increasing the economic efficiency of large and medium-sized industrial enterprises. He also outlined the planned perspective - a general change in the energy efficiency paradigm, in particular through project scaling.

The following issues were discussed during the meeting:

• licensing economic activities for the production of thermal energy at cogeneration plants of small and medium capacity
  • metering and tariffing of consumed and produced resources.

A Memorandum of Understanding was also signed between the USAID Energy Security Project and Zaporizhzhia Polytechnic National University. This is a socially important project aimed not only at ensuring the educational process at Zaporizhzhia Polytechnic National University, but also at operating dormitories for internally displaced persons and children, as well as at providing training in educational hubs of displaced secondary schools located at our university.

We thank all those who care for supporting our project of energy security and sustainability of the educational and scientific process of Zaporizhzhia Polytechnic!