Ви є тут

Головна

Проректор НУ «Запорізька політехніка» Руслан Куликовський взяв участь у Щорічній конференції Європейської асоціації університетів (EUA), що розпочалась 10 квітня в Університеті Латвії (Рига). Тема цьогорічної конференції — «Поєднання точок у питаннях сталого розвитку та стійкості» — надзвичайно актуальна і для Запорізької політехніки з огляду на стратегію нашого розвитку.

Перший день роботи конференції розпочався з засідання Генеральної асамблеї EUA, відкритого для представників університетів-членів та афілійованих організацій. Під час засідання були обговорені ключові питання розвитку асоціації, а також відбулися вибори чотирьох нових членів Ради EUA на період 2025–2029 років.

Привітали учасників президент EUA Жозеп Марія Гаррель, ректор Університету Латвії Гундарс Берзіньш та представниця Міністерства освіти і науки Латвії Лана Франческа.

Перша пленарна сесія «Роль університетів у забезпеченні сталого розвитку» об'єднала провідних освітян для обговорення впливу університетів на досягнення цілей сталого розвитку ООН. Головні доповідачі, зокрема професор Енріко Джованніні з італійського університету Тор Вергата, підкреслив зростальну роль університетів у формуванні стратегії сталого розвитку. Як приклад, професор презентував італійську мережу університетів, що діють у напрямі сталого розвитку. Ця мережа включає понад 80 університетів, активно залучених до роботи тематичних груп з питань кліматичних змін, енергетики, мобільності та соціальної справедливості. Було також представлено результати впровадження принципів сталого розвитку в стратегічні плани університетів.

Професорка Даніелла Тілбері з Економічної комісії ООН для Європи виступила з доповіддю щодо необхідності змін підходів керівництва університетів до цілей сталого розвитку: вони мають бути інтегровані не як окрема тема чи проєкт, а як фундаментальний принцип безпосереднього керівництва та стратегічного управління університетами.

Представники університетів активно ділились практиками та результатами власних стратегій сталого розвитку під час тематичних секцій.

Так, наприклад, представники Талліннського технологічного університету презентували стратегію досягнення кліматичної нейтральності до 2035 року, яка передбачає інтеграцію сталих практик у навчання, наукову діяльність та управління кампусом. Про досвід впровадження принципів сталості як безперервного процесу, наголошуючи на необхідності інтеграції цих принципів у навчальні програми та дослідницьку діяльність розповіли колеги з Національного політехнічного університету Вірменії (NPUA).

Особлива увага конференції була приділена кризовому управлінню. На круглому столі лідерів університетів були представлені кейси щодо подолання нещодавніх криз: пандемія COVID-19 та кібератаки. Учасники обговорили ефективні інструменти для ухвалення рішень та забезпечення стійкості університетських спільнот.

Завершився перший день конференції пленарним засіданням, присвяченим питанням забезпечення привабливих та сталих академічних кар'єр. Учасники обговорили рекомендації щодо створення умов для розвитку талантів у вищій освіті, які поєднують стабільність, привабливість і стійкість, важливі для довгострокового успіху університетів.

Працюємо разом — розвиваємось разом!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення