У вересні 2024 року у місті Салоніки (Греція) відбувся саміт TSS2024 з питань сталого розвитку «Шлях до саміту майбутнього», що був запланований до проведення під час чергової сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
Метою TSS2024 було об'єднати зусилля вчених, місцевої адміністрації, політиків, підприємців та інших грантхолдерів в обговоренні шляху до Саміту Майбутнього. Міжнародний характер щорічної Ярмарки Салонік надав чудову можливість для зустрічі експертів з усього світу.
Тема саміту TSS2024 спрямована зробити внесок до Саміту ООН в намаганні досягти нового міжнародного консенсусу з питань, як краще сьогодення може бути забезпечене та як майбутнє може бути захищено.
На церемонії відкриття з вітальними промовами до учасників саміту звернулися проф. Хараламбос Фейдас, ректор Університету Аристотеля в Салоніках, проф., доктор Йоханнес Орфал з Інституту Технологій Карлсруе та Моніка Франк, Генеральний консул Німеччини в Салоніках.
Перше засідання було присвячено офіційній презентації першого видання Доповіді з питань сталого розвитку у регіоні Чорного моря. Модератором виступив Голова Мережі рішень сталого розвитку Чорного моря (SDSN Black Sea) проф. Ніколас Теодоссіу.
Вступне слово презентував Адольф Клок-Лехш, Співголова SDSN Європи, асоційований член Німецького товариства розвитку та стійкості (IDOS) у форматі відеоконференції.
Презентацію ключових позицій Доповіді з питань сталого розвитку презентували Чаріс Ставрідіс (Греція), проф. Грігоріс Заротіадіс (Греція) та проф. Ніколас Теодоссіу.
Саміт продовжився з проведенням круглого столу з обговоренням шляхів до Саміту Майбутнього ООН. Модератором виступив професор Г. Заротіадіс, член Керівної ради SDSN Чорного моря.
Зі вступним словом виступила проф. Фосбе Коундурі з Афінського університету Економіки та Бізнесу, співголова SDSN Греції та SDSN Європи в форматі відеоконференції.
В обміні думками та з пропозиціями щодо подання матеріалів до Саміту Майбутнього ООН взяли участь:
- проф. Еден Мамут з університету Овідіус, м. Константа (Румунія), Генеральний Секретар Мережі Причорноморських університетів (BSUN);
- Анжеліка Міхайлов, колишня міністерка Захисту природних ресурсів та довкілля Сербії;
- проф. Сергій Бєліков, ректор ЗНТУ (1997-2021), член Керівної ради SDSN Чорного моря;
- Марина Стефанова, віцедекан Університету Софії (Болгарія);
- проф. Дімітр Дімітров, ректор Університету Національної та Світової Економіки, Співголова SDSN Болгарія.
Завершальною подією стала спільна сесія, яку прийняла Німецько-грецька Торгово-промислова палата, як частину TSS2024, що організована SDSN Чорного моря з нагоди 88-ї Міжнародної Ярмарки в Салоніках.
З вітальною промовою виступив Теодорос Пападонулос, мер муніципалітету Термі.
Обговоренням керував проф., доктор-інженер Ніколас Моуссілопоудос з Університету Аристотеля у Салоніках, член Керівної ради SDSN Чорного моря.
Своїми думками обмінялися:
- проф., доктор Йоханнес Орфар з Інституту технологій Карлсруе;
- доктор-інженер Александрос Яфантіс, Президент Грецької Асоціації виробників біогазу;
- Михаел Кравціч, менеджер з міжнародних продажів OEKOBIT GmbH.
Підсумовуючи участь у заходах саміту можна зазначити, що дійсно експерти визначають, що головними глобальними потрясіннями останніх років є:
- пандемія COVID19;
- потрійна планетарна криза (зміна клімату, забрудненість, біорізноманітність);
- війна в Україні.
З огляду на обговорені питання учасники Саміту підтримали тезу Генерального Секретаря ООН Антоніо Гутьєреша, який зазначив: «Ми не можемо побудувати майбутнє для наших онуків ґрунтуючись на системі, побудованої для наших прадідів».