4 серпня відбулась зустріч представників Запорізької політехніки з колегами з Кардіффського університету – професором Омером Раною, деканом з міжнародного розвитку інституту фізичних наук та інжинірингу, та професором інженерної школи Ясіном Резгі.
Під час зустрічі з вітальним словом виступив ректор нашого університету Віктор Грешта. Від колективу Запорізької політехніки він подякував Кардіффському університету за передану раніше фінансову допомогу і відзначив, що ці кошти будуть направлені на створення спільного освітньо-наукового центру – «National University «Zaporizhzhia Polytechnic» – Cardiff University Center». Цей центр буде оснащено сучасним науковим обладнанням, на якому будуть проводитись дослідження нашими студентами та викладачами.
Також ректор подякував за організацію програми академічної мобільності в рамках твіннінгового партнерства, завдяки чому наші викладачі нещодавно відвідали Університет Кардіффа, де було організовано інтенсив з англійської мови та оцінено можливості спільної наукової роботи в галузі матеріалознавства, авіаційного транспорту, виготовлення напівпровідників тощо. А дуже скоро і наші студенти поїдуть в Кардіфф, де зможуть підвищити свої мовні компетентності й, можливо, продовжити ті студентські стартапи, які вже певною мірою напрацьовані нашим університетом. Ця академічна мобільність стала можлива завдяки виграному гранту від Universities UK International's (UUKi) за програмою UK-Ukraine R&I twinning grants scheme на фінансування спільних досліджень та інновацій. Фінансування здійснює Research England від імені UK Research and Innovation (UKRI).
Обговорили можливості співпраці за проєктом «Когенераційні установки в Національному університеті «Запорізька політехніка». Наш університет вже має підтримку від фонду USAID щодо оснащення когенераційними установками, які дозволять використовувати альтернативне газоподібне паливо й отримувати як теплову енергію, так і електричну. Наступний крок – це розробка проєктно-кошторисної документації, отримання необхідних дозволів та проведення монтажних робіт.
В межах реалізації твіннінг-партнерства також обговорили й інший проєкт – Innovate Ukraine Energy Partnership, який спрямовано на підтримку та розвиток енергетичних інновацій, що будуть сприяти відновленню України. Фахівці нашого університету запропонували декілька ідей для участі у проєкті.
Дякуємо нашим кардіффським колегам за співпрацю та сподіваємось на розширення нашого партнерства в науковій сфері й подальшу підтримку нашого університету!