28-29 листопада на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася підсумкова конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі штучного інтелекту.
Метою конкурсу була активізація науково-дослідної роботи студентів, стимулювання інтересу до науки та технологій серед молоді, сприяння розв'язанню проблем та практичних завдань у галузі штучного інтелекту.
На конкурсі розглядалися роботи з таких напрямів: аналіз даних, комп'ютерний зір, обробка природної мови, обчислювальний інтелект та розпізнавання мови.
Конкурс проводився у два етапи:
- І тур — вересень-жовтень 2023 року, у закладах вищої освіти
- II тур — листопад 2023 року, КПІ ім. Ігоря Сікорського
За результатами проведення І туру в Національному університеті «Запорізька політехніка» переможцями стали:
І — Максим Чорнобук (КНТ-210) «Комп'ютерна модель виявлення переломів шийного відділу хребта на основі знімків комп'ютерної томографії» (науковий керівник — Євген Федорченко, ст. викл. каф. програмних засобів).
ІІ — Юлій Горіченко (КНТ-222м) «Дослідження та програмна реалізація інтелектуальних методів та моделей контролю енергоспоживання» (науковий керівник — Анжеліка Пархоменко, доц. каф. програмних засобів).
ІІІ — Катерина Паничук (КНТ-130) «Програмне забезпечення обліку лікарських засобів універсальної аптечки» (науковий керівник — Андрій Олійник, проф. каф. програмних засобів).
За результатами рейтингового оцінювання, проведеного конкурсною комісією в межах II туру наші студенти зайняли достойні місця серед 53 представлених наукових робіт з вишів всієї України: Юлій Горіченко — 3 місце, Максим Чорнобук — 7 місце, Катерина Паничук — 20 місце.
На підсумкову науково-практичну конференцію в Київ було запрошено авторів 20 найкращих, на думку експертної комісії, робіт. Від Запорізької політехніки в роботі конференції взяв участь студент Юлій Горіченко, який презентував свої напрацювання, відповів на питання учасників конференції та дав інтерв'ю телеканалу «Дім», під час якого розповів про свою роботу та продемонстрував розроблене програмне забезпечення.
Генеральні спонсори заходу — компанії «Бойові птахи України», «TRENDFORMER», «DataArt», «Креді Агріколь Банк».
Зі свого боку партнери взяли участь у конференції та провели презентації на актуальні теми: «SoftServe» — «Впровадження штучного інтелекту у сучасне програмне забезпечення», «Infopulse» — «Чи зможе штучний інтелект замінити розробників?», «Sigma Software» — «Розробка навігаційних систем для БПЛА».
Бажаємо нашим студентам та їх науковим керівникам подальших успіхів!