Кафедра журналістики НУ «Запорізька політехніка» успішно реалізувала проєкт «Медіадетокс: споживай якісну інформацію», що проходив у межах міжнародної програми з медіаграмотності «Медійна програма в Україні».
Нашими партнерами стали ГО «Соціальна взаємодія» та Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека. Окремі заходи проводилися в стінах Запорізької політехніки.
Протягом 5 місяців було проведено тренінги з медіаграмотності, створено медіапродукти (подкаст, відео- та радіосюжети), проведено підсумкову навчальну гру з медіаграмотності «Інформаційні крихти Гензеля і Гретель. Цифрові сліди: порятунок чи пастка?».
Ці просвітницькі заходи охопили надзвичайно широку цільову аудиторію: школярі м. Запоріжжя (особливу активність проявили учні школи № 93), студенти НУ «Запорізька політехніка», коледжів, представники Широківської, Кушугумської і Новоолександрівської громад, які брали участь у тренінгах та медіагрі. Також участь взяли різновікові групи населення не лише м. Запоріжжя, але й Запорізької області (та меншою мірою — з інших областей України, зокрема й ВПО). Загальне охоплення створеного контенту сягає понад 9200 переглядів.
Команда викладачів кафедри журналістики, професійні журналісти, а також наші студенти створили якісний медіаконтент:
Ці заходи стимулювали розвиток медіаграмотності в Запорізькому регіоні, підвищили запит громади на якісну інформацію, допомогли розширити знання про алгоритми поширення інформації в соцмережах, вірусний контент, безпеку та інфогігієну в соцмережах, поняття маніпуляції, дезінформації, пропаганди в сучасному інфопросторі.
Також учасники заходів та споживачі контенту закріпили навички з декодування інформації, використання елементарних прийомів фактчекінгу та найпростіших інструментів перевірки візуального контенту, навички щодо дотримання особистої інфогігієни, що є надзвичайно важливим сьогодні — під час посиленої інформаційної війни та ІПСО.