Ви є тут

Головна

7 березня 2023 року професор кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Національного університету «Запорізька політехніка» Вікторія Пальченкова спілкувалася з учнями Запорізької спеціалізованої школи № 100 на тему «Майбутнє юридичної професії». Мета зустрічі передбачала знайомство з професією юриста, місцем юриста-практика в суспільстві, показ рину праці у галузі права, розкриття вимог до сучасного юриста.

У рамках вебінару розглянули питання привабливості професії юриста та труднощі при виборі шляху правника. Обговорили якості якими необхідно володіти щоб стати гарним юристом. Звернули увагу на  те, що сама професія юриста є складною, вимагає оволодіння не лише всією палітрою правових знань, а й висотою культури (психологічної, професійно-правової, економічної, екологічної, інформаційної) взагалі і можливо найбільш важливо (першочергово) – любов’ю до людей, гуманізмом, відповідальністю перед Батьківщиною.

Також спробували відповісти на питання мало чи багато юристів в Україні? Й дійшли висновку, що мова повинна йти не просто про кількість, а ще й про якість спеціалістів. Адже можна закінчити вуз але майже нічого не знати (в цьому плані далеко не все благополучно). Професія юриста на практиці стикається практично з науками будь якого профілю. Туму юрист вже сьогодні як правило має не однин а кілька дипломові про вищу освіту.

На вебінарі били представлені основні юридичні професії : суддя, адвокат, нотаріус, прокурор. Особливу увагу було приділено створеним спеціальним антикорупційним органам, Національному Агентству по запобіганню корупції, Національному Антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Підводячи підсумок, підкреслили, що людина яка вирішила присвятити себе, своє життя праву повинна бути особистістю. І отримання юридичної освіти це власне перший крок до затвердження себе як особистості.

Проведений вебінар є частиною майстер-класів юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка» у рамках підвищення правової культури учнівської молоді.

 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення