Перший семестр в рамках міжнародного проєкту Fächer der Elektrotechnik für Ukrainische Hochschulen («Предмети електричної інженерії для університетів України», ідентифікатор проекту 57647285), який Національний університет «Запорізька політехніка» реалізує спільно зі HWR Berlin (Берлінська Вища школа економіки і права, Німеччина) в межах підписаної угоди про співпрацю за підтримки німецької служби академічних обмінів DAAD в рамках ініціативи «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis» («Україна цифрова: забезпечення академічного успіху в часи кризи») завершено. Велика кількість студентів Національного університету «Запорізька політехніка» взяли участь в освітньому процесі за наступними дисциплінами:
- Основи електротехніки I&II – 20 студентів;
- Основи електричних машин – 25 студентів;
- Поновлювані джерела енергії – 37 студентів;
- Спеціалізація електричні машини з лабораторними роботами – 23 студенти;
- Лабораторні роботи з електричних машин в керованих приводах – 21 студент;
- Польові розрахунки в електротехнічних та електромеханічних системах – 26 студентів;
- Електропривод – 31 студент.
Більшість студентів склали підсумкову атестацію та отримали сертифікати від партнера HWR Berlin. Ці сертифікати надали можливість перезарахувати відповідні освітні компоненти з індивідуального навчального плану підготовки студентів. Окрім сертифікатів студенти отримали знання та передовий досвід Європи. Окремо були відзначені студенти, які постраждали від військових дій на території України, шляхом отримання щомісячної іменної стипендії від HWR Berlin. Цю стипендію отримали студенти як бюджетної, так й контрактної форми навчання безпосередньо на власні карткові рахунки з Німеччини.
Завдяки успішній реалізації міжнародного проєкту у 2022 році цого було подовжено на 2023 рік з відповідним розширенням освітніх компонентів. Проєкт передбачає протягом весняного семестру 2023 року залучення в онлайн форматі студентів нашого університету до лекцій та лабораторних занять з наступних освітніх компонентів:
– Основи електричних машин (ОЕМ);
– Поглиблено: Електричні машини з лабораторними вправами (ЕМ);
– Моделювання електромагнітних пристроїв та систем (МЕП);
– Розвиток електропостачання в контексті "зеленої трансформації" (ЗТ);
– Основи енергопостачання (ОЕС);
– Мікропроцесорна техніка в електромеханічних системах (МТЕС).
Слухачам відповідних освітніх компонентів пропонуються онлайн навчання від німецьких та українських професорів на матеріально-технічній базі HWR Berlin. Освітні компоненти будуть доступними для всіх студентів нашого університету. Заняття відбуватимуться українською мовою. Окремі курси також можуть містити спеціалізовану лексику з актуальних тем німецькою та англійською мовами. За результатами успішного завершення курсу студенти мають змогу отримати відповідні сертифікати від німецького університету-партнера HWR Berlin із зазначенням відповідної кількості кредитів ЄКТС, який може бути врахований як освітній компонент індивідуального навчального плану здобувача вищої освіти. Крім цього для учасників програми за визначених умов можливе отримання додаткової фінансової допомоги при вивченні вищезазначених освітніх компонентів.
Реєстрація на участь за формою: https://forms.gle/3TKr2P8pjpC38MTJ7