Сьогодні, 1 березня, у Національному університеті «Запорізька політехніка» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій відбувся форум «Інтернаціоналізація як вимір якості освіти».

З вітальним словом виступили ректор університету Віктор Грешта та генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко наголосив на посиленні конкурентоспроможності українських університетів на європейському ринку освітніх послуг.

Виступ члена Національного агентства кваліфікацій Юрія Рашкевича був присвячений порівнянню Національної та Європейської рамок кваліфікацій.

Керівник відділу освітніх проєктів Британської Ради в Україні Людмила Таценко окреслила наявні можливості та пропозиції від британських партнерів.

Також з доповідями виступили спікери:

Григорій Мозолевич — керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору, директорат науки і інновацій МОН;

Володимир Бахрушин — координатор сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти; професор та голова вченої ради НУ «Запорізька політехніка»;

Олена Колеснікова — член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, голова Галузевої ради Федерації металургів України;

Олександр Длугопольський — член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Ігор Лиман — голова ГЕР «Гуманітарні науки» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член Президії Всеукраїнської ГО «Інноваційний університет», координатор Офісу підтримки вченого;

Віталій Терещук — завідувач кафедри міжнародної журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.

Після виступів запрошених спікерів, за модерації проректора з науково-педагогічної роботи та питань перспективного розвитку НУ «Запорізька політехніка» Руслана Куликовського, відбулася панельна дискусія експертів університету щодо удосконалення стратегії інтернаціоналізації в Запорізькій політехніці.

На форумі було наголошено, що українська освіта та наука мають відповідати найкращим світовим стандартам, а інтернаціоналізація — це не лише участь у міжнародних програмах та ініціативах, а й оновлення навчальних планів, освітніх програм, програм навчальних дисциплін, впровадження сучасних технологій та методик, розвиток міжкультурної компетенції учасників освітнього процесу.

Всі учасники мали можливість безпосередньо поспілкуватися із спікерами та експертами університету, отримати відповіді на поставлені запитання.

Загальну модерацію форуму здійснювала начальник відділу перспективного розвитку, ліцензування, акредитації та якості освіти НУ «Запорізька політехніка» Олена Скуйбіда.