10 травня 2023 року кафедра соціальної роботи та психології факультету соціальних наук Національного університету «Запорізька політехніка» організувала та провела гостьову бінарну онлайн-лекцію «МЕТОД ХІБУКІ-ТЕРАПІЇ В РОБОТІ З ДИТЯЧОЮ ТРАВМОЮ».

Запрошені лектори — Дафна Шарон-Максімов (освітня психологиня, міжнародна експертка з роботи з кризами та травмою у дітей та підлітків, авторка та ідеологиня проєкту HIBUKI THERAPY, директорка Благодійного реабілітаційного центру Kinder Velt (Україна); Ізраїль) та Альона Садикіна (психологиня (TMS Rehabilitation Center), аспірантка кафедри освіти і управління освітнім закладом Класичного приватного університету, випускниця НУ «Запорізька політехніка» ОП 053 Психологія, Україна).

Під час зустрічі спікерки:

• розповіли учасникам про винайдений в Ізраїлі метод хібукі-терапії та його застосування в роботі з травмованими дітьми в Україні;
  • поділилися результатами експериментальних досліджень ефективності методу;
  • познайомили з терапевтичною іграшкою «Хібукі» (собака-обіймака), яка завдяки проєкту Дафни допомагає тепер не тільки ізраїльським дітям пережити травматичний досвід, але і маленьким українцям – впоратися зі стресом та травмою війни.

Гостьову лекцію проведено в рамках вивчення магістрантами-психологами навчальної дисципліни «Кризова психологія» (ОП 053 Психологія) у співпраці з кафедрою спеціальної освіти, ФУФКС, НУ «Запорізька політехніка» (ОП Корекційна освіта); кафедрою соціальної освіти та соціальної роботи, УДУ імені Михайла Драгоманова, Київ (ОП Соціальна робота, Соціальна педагогіка та Соціально-виховна робота з дітьми та молоддю); кафедрою психології, ФПП, ТНПУ імені Володимира Гнатюка, Тернопіль (ОП Психологія бізнесу і управління).

В онлайн-лекції взяли участь понад 260 гостей з різних куточків України. Крім учасників із Запоріжжя, були гості з Києва, Дніпра, Вінниці, Тернополю, Бердичева, Кривого Рогу, Луцьку, Львову, Кременця, Чернігова, Переяслава, Харкова, Полтави, Миколаєва, Одеси, Черкас, Івано-Франківська, Кам'янець-Подільська, Мукачева та ін. Були і ті, хто долучився з інших країн (Польща, Румунія, Словенія, Німеччина, Чехія). Серед учасників — не тільки здобувачі освіти різних університетів, але психологи-практики, психотерапевти, педагоги, логопеди, соціальні працівники, а також досвідчені та відомі українські вчені.

Протягом тижня кожний гість отримає електронний сертифікат учасника лекції від НУ «Запорізька політехніка».

Кафедра соціальної роботи та психології висловлює величезну вдячність нашим запрошеним лекторам та всім учасникам за участь у нашому заході!