Ви є тут

Головна

У серпні 2020 року наш університет після подання заявки до міжнародної спілки університетів Magna Charta Observatory став підписантом Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum).

Magna Charta Universitatum, декларація та затвердження основних принципів, на яких повинна базуватися місія університетів, була підписана в 1988 р. з нагоди 900-річчя Болонського університету. Цей документ визначає фундаментальні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється. Метою хартії стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи.

Хартія закріплює основні цінності, права та обов'язки університету як ключового інституту суспільства, діяльність якого присвячена визначенню й поширенню найважливіших принципів і знань, наданню суспільству інтелектуальних орієнтирів.

В умовах нових технологій у 2020 р. текст Великої Хартії було оновлено. 09 квітня 2021 року відбулося підписання оновленої хартії в.о. ректора НУ «Запорізька політехніка» професором Яримбашом С.Т. Через карантинні обмеження урочиста церемонія підписання Magna Charta Universitatum 2020 була проведена міжнародною спілкою університетів Magna Charta Observatory он-лайн 16–17 червня. В он-лайн конференції взяли участь представники НУ «Запорізька політехніка»: перший проректор Гугнін Е.А., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Наумик В.В., керівник Центру інтернаціоналізації та міжнародного співробітництва Плинокос Д.Д. та проф. Бєліков С.Б., за ініціативи якого у 2020 р. Запорізька політехніка стала підписантом Великої Хартії Університетів.

Вступ до міжнародної спілки університетів є важливим кроком і здобутком нашого університету, що впливатиме на освітню привабливість університету та його рейтинги.

На даний момент Велика Хартія Університетів налічує близько 900 членів, серед яких провідні університети з 86 країн світу.

Із змістом Великої Хартії Університетів 2020 можна ознайомитись тут (PDF, 932 KБ).

Про більш детальну інформацію можна дізнатись на офіційному сайті Magna Charta Observatory: http://www.magna-charta.org/

Відділ міжнародної діяльності та роботи з іноземними студентами