Обчислювальна техніка та програмування
Метою дисципліни є формування у студентів знань, навичок та уміння, що дозволить їм створювати програмне забезпечення для задач автоматизації проектування електронних апаратів.Дисципліна має 9,5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Шило Галина Миколаївна.
Основи метрології, взаємозамінність та стандартизація
Метою дисципліни є оволодіння основами метрології та метрологічного забезпечення виробництва, основ теорії похибок, вимірювальної техніки загального призначення і основ стандартизації. Отримання знань щодо традиційних засобів i способів вимірювань геометричних параметрів та параметрів електричних кіл i сигналів, правил i форм подання результатів вимірювань. Практичні навички використання засобів вимірювань.Дисципліна має 4 кредити,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.ф.-м.н. Онищенко Вадим Федорович.
Основи радіоелектроніки
Метою дисципліни є ознайомлення студентів з різноманітними методами опису та перетворення радіотехнічних сигналів при допомозі лінійних та нелінійних електричних кіл.Дисципліна має 10,5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - асистент Огренич Євген Вікторович.
Основи електродинаміки
Мета дисципліни – оволодіння основами теорії електромагнітного поля і особливостями поширення електромагнітних хвиль в різних середовищах та на межі їх розділу, на основі яких визначається зв'язок між електричними та конструктивними параметрами НВЧ пристроїв.Дисципліна має 3,5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Фурманова Наталія Іванівна.
Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів
Метою дисципліни є забезпечення теоретичної підготовки студентів в питаннях загального матеріалознавства та практичної підготовки в галузі використання як конструкційних матеріалів широкого використання, так і матеріалів електронної техніки.Дисципліна має 5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Фурманова Наталія Іванівна.
Електронні прилади
Метою дисципліни є вивчення фізичних особливостей побудови напівпровідникових приладів з метою формування фундаментальних знань для схемо технічного проектування РЕА.Дисципліна має 5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - асистент Лопатка Юлія Анатоліївна.
Основи мікроелектроніки
Основна мета дисципліни – ознайомлення студентів з основами проектування та виробництва інтегральних мікросхем (ІМС), мікропроцесорів (МП), мікрозбірок (МЗБ) та придбання практичних навиків з цих питань.Дисципліна має 5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Фурманова Наталія Іванівна.
Елементна база електронних апаратів
Метою викладання дисципліни є формування у студентів уявлень: про основні фізичні процеси і явища, які виникають в електрорадіоелементах і пристроях функціональної електроніки; властивості і параметри електрорадіоелементів, їх зв’язок з матеріалами, конструкцією, технологією виготовлення та експлуатаційними особливостями радіоелектронної апаратури; методи обчислення електрорадіоелементів і пристроїв функціональної електроніки з урахуванням конструктивних, технологічних та експлуатаційних обмежень.Дисципліна має 7 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - асистент Арєшкін Евген Костянтинович.
Аналогова схемотехніка
Мета дисципліни - навчити студента основам схемотехнічного побудування електронних засобів, розробляти та експлуатувати електронні системи та їх складові частини. Аналізувати, розраховувати параметри та характеристики електронних засобів, оцінювати вплив конструкції та зовнішніх умов роботи та їх надійність.Дисципліна має 3 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.ф.-м.н. Онищенко Вадим Федорович.
Цифрова схемотехніка
Мета дисципліни - навчити студента схемотехнічному побудуванню електронних засобів та мікроелектронних і мікропроцесорних систем Аналізувати, розраховувати параметри та характеристики пристроїв та систем, оцінювати вплив конструкції та зовнішніх умов роботи та їх надійність.Дисципліна має 3 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.ф.-м.н. Онищенко Вадим Федорович.
Мікропроцесори в електронних апаратах
Метою викладання дисципліни є формування у студентів системи уявлень про архітектуру обчислювальних засобів, мікропроцесорів та мікроконтролерів; способи і засоби обробки інформації в мікропроцесорах, мікроконтролерах та мікропроцесорних системах; властивості і параметри мікроконтролерів та їх використання в радіоелектронних апаратах.Дисципліна має 5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Малий Олександр Юрійович.
Конструювання надвисоких частот пристроїв
Мета дисципліни – дати студентам відомості з конструкцій НВЧ пристроїв, їх стійкості до зовнішніх впливів, методів мініатюризації. Вивчити принципи та методи конструювання на основі заданих електричних параметрів, конструктивних, технологічних та експлуатаційних вимог, а також основи машинного розрахунку і оптимізації конструкцій.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів
Метою викладання дисципліни є оволодіння студентами сучасних досягнень прикладних фізико-теоретичних галузей наук, які складають фундаментальні основи конструювання і технології сучасних електронних апаратів.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгеніївна.
Виробництво електронних апаратів
Метою дисципліни є надати студентам базові знання та відомості по структурі виробництва та технології виробництва ЕА, які є необхідними для формування техніко-економічного підходу до вирішення питань конструювання та технологічної підготовки виробництва ЕА.Дисципліна має 10,5 кредитів,включає в себе лабораторні (60%), лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Технологія деталей
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості по технології виробництва деталей для пристроїв РЕА, які є необхідними для формування техніко-економічного підходу до вирішення питань конструювання та технологічної підготовки виробництва РЕА.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Радіотехнічні пристрої
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості по принципам дії та побудові радіотехнічних систем та їх компонентів, зокрема радіолокаційних систем, супутникових систем та мереж стільникового зв’язку.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Фарафонов Олексій юрійович.
Основи проектування радіоелектронних засобів
Вивчаються методології розробки конструкції РЕЗ з застосуванням ЕОМ та засобів автоматизованого конструювання з урахуванням вимог технічного завдання, об’єкта установи, обмежень виробництва, забезпечення високої якості та економічної ефективності.Дисципліна має 8,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгенівна.
Основи технології радіоелектронних засобів
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості по технології виробництва радіоелектронних засобів, зокрема технології друкованого монтажу, об’ємного монтажу, складання, демонтажу, контролю, герметизації та розробки технологічних процесів виготовлення РЕА.Дисципліна має 9 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Основи побудови систем автоматизованого проектування
Мета дисципліни - вивчення студентами теоретичних та практичних засад побудови і методології розробки систем автоматизації проектування (САПР); знайомство з сучасними САПР, що використовуються в радіотехнічній та машинобудівній галузях промисловості.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Шило Галина Миколаївна.
Оптоелектронні прилади
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості по основам геометричної та хвильової оптики, компонентам систем передачі та принципам побудови мереж оптоволоконного зв’язку.Дисципліна має 2,5 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.ф.-м.н. Онищенко Вадим Федорович.
Технологія та конструювання мікросхем та мікрозбірок
Основна мета дисципліни – надання студентам знань по проектуванню, конструюванню, виробництву мікросхем (МКС, ІМС), мікрозбірок (МЗБ) та придбання практичних навиків з розрахунку елементів, розробки топологічного креслення і технологічного процесу виготовлення та складання цих пристроїв.Дисципліна має 3 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Фурманова Наталія Іванівна.
Програмні засоби в інформаційних технологіях
Основна мета дисципліни – надання студентам знання та відомостей щодо основних програмних засобів інформаційної техніки та програмування, які можуть застосовуватись при вирішенні практичних задач конструювання радіоелектронної апаратури.Дисципліна має 6 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н.,доцент Шило Галина Миколаївна.
Автоматизація конструкторсько-технологічного проектування радіоелектронних засобів
Мета дисципліни – формування у студентів системи уявлень про методику створення та аналізу трьохвимірних моделей в сучасних системах автоматизованого проектування, інструменти аналізу геометрії моделей; переваги застосування комп’ютерних моделей при проектуванні, виробництві та експлуатації.Дисципліна має 8,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна.
Тепломасообмін радіоелектронних засобів
Метою викладання дисципліни є формування у студентів системи уявлень про вплив теплових режимів на параметри і властивості радіоелектронних апаратів; особливості процесів тепло- та масообміну в радіоелектронних апаратах; способи утворення і властивості теплових моделей елементів теплових кіл і радіоелектронних пристроїв.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - асистент Огренич Євген Вікторович.
Зовнішні впливи на радіоелектронні засоби та засоби захисту
Мета дисципліни – надати знання про процеси, що протікають у конструкціях РЕЗ під впливом вібрацій, ударів та лінійних навантажень, навчити студентів методикам проведення інженерних розрахунків конструкцій РЕЗ й машинного моделювання конструкцій РЕЗ при механічних впливах, а також вибору й обґрунтуванню ефективних заходів захисту від механічних навантажень.Дисципліна має 2,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгенівна.
Інженерне проектування
Метою дисципліни є розвиток навиків та здатність створення та удосконалення технічних об’єктів, а також придбання майбутнім інженером проектного стилю мислення.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгенівна.
Основи електро-магнітної сумісності
Мета викладання дисципліни – дати студентам основні відомості про конструктивні засоби забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС), вивчити принципи роботи і конструкції екранів та електрогерметичних корпусів з урахуванням заданих електричних параметрів, конструктивних, технологічних і експлуатаційних вимог.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Фурманова Наталія Іванівна.
Математичне моделювання в системах автоматизованого проектування
Метою викладання дисципліни – надання студентам знань про створення математичних моделей радіоелектронних апаратів, особливості математичного забезпечення систем автоматизованого проектування та формування навичок і вмінь використання математичних моделей для автоматизації проектних процедур.Дисципліна має 2,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Шило Галина Миколаївна.
Сучасні CAD/CAM системи
Метою викладання дисципліни є формування у студентів системи уявлень про інтеграцію CAD і CAM систем; технологічну підготовку виробництва; автоматизовані системи технологічної підготовки виробництва, числове програмне управління; обмін інформацією в системах проектування.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна.
Основи графічного та геометричного моделювання
Метою дисципліни є надати студентам знання та відомості щодо основ геометричного моделювання і проектування РЕА, ознайомлення з сучасними програмними засобами геометричного моделювання.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгенівна.
Інженерні помилки
Метою дисципліни є ознайомлення студентів із діалектикою природи інженерних помилок (ІП), з причинами виникнення та способами їх попередження, а також з методами зменшення негативних наслідків ІП.Дисципліна має 2 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгенівна.
Сучасні технології обслуговування та ремонту електронних засобів
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості по технології обслуговування та ремонту електронних засобів, зокрема видам технічного обслуговування і ремонту, техніці та технологіям пошуку відмов, технологіям демонтажу видам діагностики.Дисципліна має 2,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н.,доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Конструювання та технологія радіоелектронних засобів
Метою дисципліни є надати студентам знання та відомості з конструювання та технології виробництва радіоелектронних засобів, які є необхідними для формування техніко-економічного підходу до вирішення питань схемотехнічного синтезу, конструювання та технологічної підготовки виробництва РЕА.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н.,доцент Фарафонов Олексій Юрійович.
Методи та засоби дослідження електронних засобів
Метою дисципліни є формування розуміння ролі випробувань у справі підвищення якості радіо й електронно-обчислювальної апаратури. Головна увага звертається на вивчення основ теорії випробувань, на розробку програми й методик випробувань. На базі розгляду зовнішніх факторів, що впливають, формуються види випробувань й умови їхнього здійснення. Передбачається поряд з методами випробувань вивчення іспитового устаткування та засобів виміру, що дозволяють відтворити умови зовнішніх впливів.Дисципліна має 5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - професор Крищук Володимир Миколайович.
Мікропроцесорні системи керування технологічними процесами
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості про принципи та засоби побудови мікропроцесорних та контролерних систем керування технологічними процесами.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Малий Олександр Юрійович.
Сучасні інформаційні технології в проектуванні радіоелектронної апаратури
Мета дисципліни – надання студентам знань з інтегрованої неперервної підтримки життєвого циклу радіоелектронних апаратів, формування практичних навичок з питань використання сучасних інформаційних технологій на усіх етапах проектування та виробництва в радіоприладобудівної галузі.Дисципліна має 6 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна.
Комп’ютерні технології дизайну електронних засобів
Мета дисципліни – надання студентам знань про теоретичні та практичні основи промислового дизайну; сучасні методи та засоби дизайну, та формування практичних навичок застосування комп’ютерних технологій дизайну.Дисципліна має 5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач -к.т.н.,доцент Шило Галина Миколаївна.
Прогресивні гнучкі та ресурсозаощаджуючі технології
Мета дисципліни – надати студентам знання та відомості про прогресивні гнучкі і ресурсозаощаджуваючі технології виробництва принципам та засобам побудови систем керування відповідними технологічними процесами.Дисципліна має 4 кредити, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - доцент Малий олександр Юрійович.
Зовнішні впливи на радіоелектронні засоби та засоби захисту
Мета дисципліни – надати знання про процеси, що протікають у конструкціях РЕЗ під впливом вібрацій, ударів та лінійних навантажень, навчити студентів методикам проведення інженерних розрахунків конструкцій РЕЗ й машинного моделювання конструкцій РЕЗ при механічних впливах, а також вибору й обґрунтуванню ефективних заходів захисту від механічних навантажень.Дисципліна має 2,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - старший викладач Поспеєва Ірина Євгеніївна.
Комп’ютерні системи управління проектами
Мета дисципліни – надати студентам теоретичних знань про перспективну галузь управління – проектний менеджмент, формування практичних навичок у питаннях організації та управління проектами в радіо приладобудівної галузі.Дисципліна має 3,5 кредитів, включає в себе лабораторні (60%),лекційні заняття (30%) та самостійну роботу (10%).Викладач - к.т.н., доцент Шило Галина Миколаївна.