Національний Університет «Запорізька політехніка» ввійшов до складу міжнародного альянсу університетів SUNRISE, що об'єднує 16 університетів під керівництвом Технічного Університету Ільменау, Німеччина (Ilmenau University of Technology, TUIL, Germany).

Альянс SUNRISE представляє альянс молодих, динамічних та локальних малих університетів. Метою є посилення ролі таких університетів як полюсів інновацій для розвитку промисловості та суспільства за межами мегаполісів, пов'язуючи місцеві суспільства й місцевий рівень з національним, європейським та міжнародним.

Альянс SUNRISE посилить і зосередить увагу на місії університетів консорціуму, підвищить рейтинги та репутацію університетів, що сприятиме залученню більшої кількості студентів. Альянс має на меті сприяти місцевій економіці, приймаючи європейську перспективу та сприяючи сталим/циркулярним практикам: «Мислити глобально і діяти локально».

Зокрема альянс має такі основні цілі:

1. Сприяння міжнародній освіті та створення нових та інноваційних навчальних програм
  2. Формування наріжних каменів університетського альянсу: вчитися один у одного в освіті, науці та управлінні. Альянс має на меті створити інклюзивне, зацифроване та міжнародне робоче середовище, що функціонує як інтегрована спільнота.
  3. Просування європейських цінностей
  4. Посилення міжнародної дослідницької співпраці
  5. Зміцнення співпраці між академічними колами та промисловістю через усі університетські місії
  6. Посилення інновацій та передачі технологій, а також створення спільної «мережі зацікавлених сторін».

Національний університет «Запорізька політехніка» співпрацює з Технічним Університетом Ільменау, Німеччина, з 2012 року в межах Tempus- та Erasmus-проєктів. Також діє програма Східного партнерства Німецької служби академічних обмінів ДААД між нашими університетами >>