Ви є тут

Головна

Під час форуму члени SDSN Black Sea обговорили стратегічне регіональне співробітництво між країнами мережі.

Чорноморська Рада лідерів SDSN зібралася під час XI Глобального Бакинського Форуму в Азербайджані 14-16 березня 2024 року. Представники Греції, Туреччини, Болгарії, Сербії та України обговорили спільні регіональні виклики, а також стратегію мережі на 2024 рік.

Під час зустрічі професор Теодосіу, голова SDSN Black Sea, представив попередні результати Звіту про сталий розвиток в регіоні Чорного моря, створеного на основі щорічного звіту про сталий розвиток, підготовленого Центром трансформації SDSN SDG, з оцінкою ефективності країн регіону щодо Цілей сталого розвитку (SDG). Було підкреслено важливість постійного вдосконалення даних для підтримки цього звіту та надання своєчасних і точних результатів. Крім того, прозвучав заклик створити Чорноморську обсерваторію сталого розвитку для оптимізації заходів з моніторингу.

15 березня в Азербайджанському державному економічному університеті (UNEC) у співпраці з Мережею університетів Чорного моря (BSUN) та SDSN Black Sea відбувся семінар на тему «Економіка енергетики та майбутні перспективи екологічного переходу та адаптації до зміни клімату». Під час цього заходу всі члени делегації SDSN мали можливість представити свої внески. Зокрема, з боку UNEC участь у семінарі взяли проректор з науки, доцент Фаріз Ахмедов та проректор з міжнародних зв'язків та програм Неман Мурадлі.

Серед обговорюваних тем були: «Сучасні та майбутні виклики в економіці енергетики», представлені проф. Г. Заротіадіс (Університет Арістотеля в Салоніках), а також «Залучення зацікавлених сторін і підходи до зеленого переходу», представлені професором М. Стефановою (Софійський університет). Професор Тамер Атабарут (Університет Богазічі у Стамбулі) обговорив роль Туреччини у збалансованому та розумному енергетичному переході між Азією та Європою. Крім того, Сергій Бєліков, колишній ректор Запорізького національного технічного університету, виступив з презентацією, у якій продемонстрував надзвичайні труднощі, з якими доводиться стикатися під час ведення викладацької діяльності в умовах повномасштабного військового вторгнення Росії до України.

Професор Н. Мусіопулос (Університет Арістотеля в Салоніках) обговорив рекомендації Global Energy Solutions щодо глобальної кліматично нейтральної енергетичної системи, яка створює процвітання, а посол М. Хрістідес (колишній Генеральний секретар Організації чорноморського економічного співробітництва – ОЧЕС) проаналізував пріоритети енергетичної економіки, наголошуючи на аспекті регіональної координації. Д-р Наргіз Гаджиєва та д-р Нармін Ібрагімова з Азербайджанського державного університету економіки представили свою діяльність, зосереджену на економічній оцінці ініціатив зеленої енергії в Карабахському регіоні Азербайджану та на екологічному та сталому глобальному економічному вдосконаленні в азербайджанських університетах. Марта Гарсіа-Аро, старший менеджер Програм мережі та представник Генерального секретаріату SDSN, представила стратегічні напрямки роботи SDSN та її ключові програми. Вона також підкреслила регіональні та міжнародні можливості для залучення та співпраці.

Дискусію координував професор Ніколаос Теодосіу, голова SDSN Black Sea.