Ви є тут

Головна

Метою вивчення навчальної дисципліни «Економічна теорія» є комплексне вивчення економічних явищ і процесів, ґрунтовне пізнання проблем ефективного використання суспільством обмежених виробничих ресурсів і шляхів досягнення максимальних кінцевих результатів у задоволенні людських потреб, що невпинно зростають; володіння основними категоріями і поняттями; орієнтування в економічних теоріях,  аналізувати фактори суспільного виробництва та узагальнювати ознаки економічних систем, досліджувати процеси ринкової економіки, обґрунтовувати результати економічної діяльності підприємства в умовах ринку, аналізувати макроекономічні проблеми національної економіки. 

Завдання навчальної дисципліни: глибоке засвоєння програмного матеріалу, послідовне та логічне його викладання, сприйняття і оцінювання сучасної економічної, соціальної, політичної діяльності.

Оволодіння дисципліною «Економічна теорія» формує систему знань про економічний вибір суб’єктів економіки за умов обмежених виробничих ресурсів і безмежних потреб у різних соціально-економічних системах. Переваги вивчення дисципліни полягають у набутті ринково-економічного мислення студентів, з’ясування ролі економічної теорії у формуванні економічної політики та економічному регулювання, засвоєнні методології економічних досліджень для розуміння тих ринкових перетворень, що відбуваються у національній економіці  та вироблення вміння здійснювати економічний аналіз та практичні висновки. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен отримати:
 
Загальні компетентності: 
- ЗК1Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;
- ЗК2 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях;
- ЗК5 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово;
- ЗК7 Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;
- ЗК8 Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
 
Фахові компетентності: 
- ПК1 Здатність розуміти сутність і значення інформації в розвитку сучасного інформаційного суспільства ;
- ПК7 Готовність до контролю дотримання та забезпечення екологічної безпеки.
 
Результати навчання:
- Навички оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації і даних;
- Спілкуватись с професійних питань, включаючи усну та письмову комунікацію державною мовою;
- Застосування фундаментальних і прикладних наук для аналізу та розробки процесів, що відбуваються в телекомунікаційних та радіотехнічних системах;
- Знаходити, оцінювати і використовувати інформацію з різних джерел, необхідну для розв’язання професійних завдань, включаючи відтворення інформації через електронний пошук. 
 
Викладач: Прушківський Володимир Геннадійович, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії та підприємництва