Ви є тут

Головна
Метою викладання «Економіка за видами діяльності» є вивчення та надбання практичних навичок з раціонального використання ресурсів підприємства, визначення та оптимізації видатків, доходів, капіталу фірми. Подається прогнозований результат навчання відповідно до навчальної програми. Студент повинен знати теоретичні засади ефективного використання ресурсного і виробничо-господарського потенціалу підприємства та вміти виконувати економічні розрахунки щодо підвищення ефективності господарської діяльності промислового підприємства. 
 
Завдання вивчення дисципліни "Економіка і підприємництво" пов'язані з формуванням:
- системи взаємозалежних (взаємообумовлених і взаємозалежних) факторів виробництва й реалізації продукції на підприємстві;
- інструментарію (системи принципів, методів і показників), що забезпечує порівнянну вартісну оцінку витрат і результатів діяльності підприємства;
- аналітичного апарату й організаційної основи, що гарантують пошук і реалізацію найбільш ефективних шляхів виробництва й реалізації продукції;
- мотиваційного інструментарію, необхідного для того, щоб визначати мету й знаходити засоби досягнення ефективного господарювання;
- вивчення теорії та методологічних засад засвоєння практичних навичок управління підприємством, формування вмінь ефективного використання ресурсного і виробничо-господарського потенціалу.
 
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен отримати навички з раціонального використання ресурсів підприємства.
Загальні компетентності: 
1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу (ЗК-1). 
2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях (ЗК-2). 
3. Здатність планувати та управляти часом (ЗК-3).
4. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності (ЗК-4). 
5. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово (ЗК-5). 
6. Здатність працювати в команді (ЗК-6). 
7. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями (ЗК-7).
8. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми (ЗК-8).
9. Навики здійснення безпечної діяльності(ЗК-9).
10. Прагнення до збереження навколишнього середовища (ЗК-10).
11. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні (ЗК-11). 
12. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя (ЗК-12).
Фахові компетентності:
1. Здатність розуміти сутність і значення інформації в розвитку сучасного інформаційного суспільства (ПК-1).
2. Здатність вирішувати стандартні завдання професійної діяльності на основі інформаційної та бібліографічної культури із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій і з урахуванням основних вимог інформаційної безпеки (ПК-2).
3. Готовність до вивчення науково-технічної інформації, вітчизняного і закордонного досвіду з тематики інвестиційного (або іншого) проекту засобів телекомунікацій та радіотехніки (ПК-14).
4. Здатність проводити розрахунки у процесі проектування споруд і засобів інформаційно-телекомунікаційних мереж, телекомунікаційних та радіотехнічних систем, відповідно до технічного завдання з використанням як стандартних, так і самостійно створених методів, прийомів і програмних засобів автоматизації проектування (ПК-15).
 
Результати навчання:
1. Знання теорій та методів фундаментальних та загальноінженерних наук в об’ємі необхідному для розв’язання спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі професійної діяльності.
2. Знання проблем у галузі професійної діяльності. 
3. Вміння застосовувати базові знання основних нормативно-правових актів та довідкових матеріалів, чинних стандартів і технічних умов, інструкцій та інших нормативно-розпорядчих документів у галузі електроніки та телекомунікацій.
4. Вміння управлінсько -організаційної роботи у колективі (бригаді, групі, команді тощо), вміння оцінювати та розподіляти завдання між співробітниками та нести відповідальність за результати своєї та колективної роботи.
5. Здатність ініціювати ідеї та пропозиції щодо підвищення ефективності управлінської, виробничої, навчальної та іншої діяльності.
 
Викладач Круглікова Валентина Володимирівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри ПТБД.