Ви є тут

Головна
Мета: ознайомлення студентів з основними положеннями і методами вищої математики відповідно до навчальної програми.
Завдання вивчення дисципліни: формування сучасних теоретичних знань в області вищої математики і практичних навичок застосування математичних методів розв’язування математичних задач та задач практичного спрямування.
 
Навчальна дисципліна «Вища математика» пов’язана з дослідженням, моделюванням, проектуванням, розробкою, побудовою і супроводженням складних систем, а також з прогнозом еволюції їх стану з плином часу, зокрема систем обробки, зберігання, прийому і передачі інформації. Вища математика відіграє важливу роль у формуванні компетенцій майбутніх фахівців в різних сферах людської діяльності. Розробка та успішна експлуатація радіотехнічних проєктів, моделювання реальних об’єктів та процесів їх функціонування вимагають від спеціаліста ґрунтовних знань різних розділів цієї дисципліни.
 
Загальні компетентності:
Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях (ЗК-2).
Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності (ЗК-4).
Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями (ЗК-7).
Здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації з різних джерел.
 
Фахові компетентності:
Здатність застосовувати знання математики, в обсязі, необхідному для використання математичних методів для аналізу і синтезу систем автоматизації.
Здатність застосовувати методи системного аналізу, математичного моделювання, ідентифікації та числові методи для розроблення математичних моделей окремих елементів та систем автоматизації в цілому, для аналізу якості їх функціонування із використанням новітніх комп’ютерних технологій.
Здатність вільно користуватись сучасними комп’ютерними та інформаційними технологіями для вирішення професійних завдань, програмувати та використовувати прикладні та спеціалізовані комп’ютерноінтегровані середовища для вирішення задач автоматизації.
 
Програмні результати навчання:
Знати лінійну та векторну алгебру, диференціальне та інтегральне числення, функції багатьох змінних, функціональні ряди, диференціальні рівняння для функції однієї та багатьох змінних, операційне числення, теорію функції комплексної змінної, теорію ймовірностей та математичну статистику, теорію випадкових процесів в обсязі, необхідному для користування математичним апаратом та методами у галузі автоматизації.
Вміти застосовувати методи системного аналізу, моделювання, ідентифікації та числові методи для розроблення математичних та імітаційних моделей окремих елементів та систем автоматизації в цілому, для аналізу якості їх функціонування із використанням новітніх комп’ютерних технологій.
Вміти використовувати різноманітне спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язування типових інженерних задач у галузі автоматизації, зокрема, математичного моделювання, автоматизованого проектування, керування базами даних, методів комп’ютерної графіки.
 
Викладач: Анпілогов Дмитро Ігорович, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри прикладної математики