Прем’єр висловив жаль з приводу великої кількості випускників тих спеціальностей, що не відповідають потребам економіки, зазначивши, що уряд збільшить держзамовлення у галузі IT-технологій

Микола Азаров повідомив, що уряд збільшить державне замовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки, зокрема IT-технологій. Про це він заявив під час лекції для студентів вищих навчальних закладів Закарпаття.

"Нам потрібно перерозподілити державне замовлення у бік збільшення спеціалістів, зокрема у галузі IT-технологій", - зазначив Микола Азаров і додав, що таке перепрофілювання за 5-10 років дасть результат.

За його словами, зараз усі вищі навчальні заклади України щорічно готують близько 5 тис. випускників для IT-галузі, а за розрахунками фахівців IT-галузі кількість студентів необхідно збільшити до 25 тис. При цьому він запевнив, що всі випускники таких вишів будуть забезпечені робочими місцями у цій галузі з високою заробітною платою.

Микола Азаров повідомив, що зараз вітчизняний ринок IT-технологій виробляє продукції на приблизно 15 млрд грн, а Кабінет Міністрів має намір збільшити надходження від цієї галузі у 10 разів.

Він також зазначив, що зараз наша вища школа готує велику кількість випускників тих спеціальностей, що не відповідають реальним потребам економіки. Це, зокрема, стосується таких професій, як економіст і юрист. "Зараз ми зіткнулися із колосальними проблемами, коли наша вища школа випускає, на превеликий жаль, не тих спеціалістів, які нам потрібні", - сказав глава уряду.

При цьому прем’єр підкреслив, що коли фаховість спеціаліста не відповідає потребам ринку, то таким випускникам буде досить складно знайти собі роботу. "Це головна проблема, адже вам потрібен не просто диплом, вам потрібна робота, гарна високооплачувана робота. Тому ми зараз важко виправляємо те, що було неправильно зроблено у попередні роки", - резюмував Микола Азаров звертаючись до студентів.

Як відомо, прем’єр неодноразово наголошував на необхідності підвищення рівня якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах.

Зокрема під час нещодавніх консультацій з питань розвитку інформаційних технологій в Україні він підкреслив, що в час економічної кризи випускники мають бути конкурентоспроможними. "Ми живемо у надзвичайно складний час – час серйозної економічної кризи. Наші випускники повинні володіти знаннями, конкурентоздатністю і бути спроможними протистояти цим викликам, - зазначив Азаров.

При цьому він наголосив: "Нам не потрібні просто спеціалісти з папірцем у кишені - вони тільки створюють проблему для країни".