24 березня 2022 року Українським державним центром міжнародної освіти було організовано нараду для ректорів закладів вищої освіти України, представників міжнародних відділів. Ректор Запорізької Політехніки – Віктор Грешта та керівник центру І та МС Дмитро Плинокос взяли участь у нараді.

Захід зібрав представників понад 100 навчальних закладів України. Були розглянуті актуальні питання організації навчання іноземних студентів, збереження контингенту у воєнний час та перспективи відновлення повноцінного навчання для іноземних громадян у дистанційному форматі. За інформацією центру з часу оголошення воєнного стану більше 60 тис. іноземних студентів вимушено покинули територію України, але більшість з них мають намір повернутися або завершити цикл навчання саме в Україні.

Міністерство освіти і науки України та УДЦМО звертають особливу увагу на забезпечення можливості дистанційного навчання іноземних студентів та будуть надавати всю можливу консультаційну та практичну допомогу в організації навчання, внутрішньої мобільності між українськими університетами, організації практики за кордоном для іноземних студентів.

Під час наради розглядалось питання щодо підготовки концепції (плану дій) повернення іноземних студентів у повоєнний час. Жваво обговорили питання можливості дистанційного вступу іноземних студентів в 2022 році, та залучення максимально можливої кількості студентів в цьому році.

Ректор НУ «Запорізька Політехніка» Віктор Грешта, як і переважна більшість ректорів в Україні підтримали ініціативу директора УДЦМО Олени Шаповалової про дистанційний вступ іноземних студентів в цьому році, та ініціювали внесення змін в діючі нормативні акти в сфері освіти для реалізації даного положення.