Національний університет «Запорізька Політехніка» розширює міжнародні горизонти співпраці. Завдяки постійному розвитку міжнародних відносин, підвищення якості навчання, високому рівню викладацької та дослідницької роботи наш університет було обрано повноправним індивідуальним членом Асоціації європейських університетів (англ. European University Association, EUA).

Асоціація європейських університетів (англ. European University Association, EUA) представляє понад 850 університетів і національних конференцій ректорів у 49 країнах Європи. Асоціація відіграє вирішальну роль у Болонському процесі та у впливі на політику ЄС щодо вищої освіти, досліджень та інновацій.

Надання статусу повноправного індивідуального учасника стало результатом активної політики інтернаціоналізації нашого університету, підписання Великої Хартії Університетів (Magna Charta); входження в міжнародні рейтинги (Multirank); участь у міжнародних проєктах Erasmus+, DAAD; участь у великих регіональних асоціаціях співпраці (Мережа Чорноморських університетів BSUN), укладені договори про співпрацю з міжнародними партнерами та багато інших заходів, які підвищили рейтинг нашого університету та міжнародне визнання.

Наш університет отримав підтримку провідних університетів світу, наших партнерів – Львівської  Політехніки (Україна), Університету Овідіуса Констанці (Румунія), Мадридської Політехніки (Іспанія), Католицького університету Льовену (Бельгія).

Велику підтримку наш університет отримав від Спілки ректорів закладів вищої освіти України, де ректор університету проф. Віктор Грешта є представником як голова ради ректорів в Запорізькому регіоні.

Запорізька політехніка в межах роботи асоціації буде сприяти розвитку гармонійної системи європейської вищої освіти та науково-дослідної роботи, розвитку якості навчання, викладання і дослідницької роботи. Асоціація робить оцінку результатів дискусій, що проводяться на загальноєвропейському рівні, результати яких впливатимуть на роботу університетських асоціацій на національному рівні, а також на окремих членів асоціації, грає вирішальну роль у формуванні європейської вищої освіти та наукових досліджень.

Завдяки безперервній взаємодії з рядом інших європейських та міжнародних організацій Європейська асоціація університетів гарантує, що незалежний голос європейських університетів буде почутий.

Вітаємо колектив та студентство університету з цією подією, адже вступ до лав асоціації відкриває для НУ «Запорізька політехніка» ще більше нових перспектив в європейському освітньому просторі.