Ви є тут

Головна

 
«Яке прекрасне рідне слово!
Воно – не світ, а всі світи»
Володимир Сосюра

Міжнародний день рідної мови запроваджений ЮНЕСКО ще 2000 року з метою збереження мов у світі та шанобливого ставлення до них, яких налічується близько 7000. Відтоді щорічно в нашій країні згідно з розпорядженням Президента України це свято відзначається 21 лютого.

Рідна мова — це дзеркало народу, вербальний автопортрет, в якому відбивається його історичне, культурне та інтелектуальне надбання. І кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Наша рідна, українська, як мова велична, героїчна, милозвучна й потужна в усіх своїх функційних стилях увійшла у першу тридцятку найпоширеніших мов світу! Українська мова – генетичний код української нації, найцінніше багатовікове надбання й душа українського народу. Шануючи цей великий і неповторний скарб рідного слова, маємо нести відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім та щодня усвідомлювати, що сильна мова — успішна держава. А в час боротьби з агресором українська мова — це і важливий елемент спротиву, вербальний «дім буття», прихисток нескореного національного духу.

До Міжнародного дня рідної мови і 30-річчя НДР з українського термінознавства в Запорізькій політехніці наукова бібліотека представляє віртуальну книжкову галерею академічних праць доцента ГАЛИНИ СЕРГІЇВНИ ОНУФРІЄНКО з української фахової мови, українського термінознавства, лексикографії, стилістики, лінгводидактики, риторики та мовної комунікації 🔗