Ви є тут

Головна

За підтримки німецької служби академічних обмінів DAAD та Дортмундського інституту прикладних наук та мистецтв (відповідальна особа – почесний професор Національного університету «Запорізька політехніка», директор інституту IDiAL Карстен Вольф) стартувала робота за міжнародним освітнім проєктом EuroPIM Virtual Master School Ukraine (EU-ViMUk). Проєкт спрямований на формування цифрових спільнот учасників німецької та української вищої освіти, подальший розвиток та модернізацію українських освітніх програм та цифровізацію освітніх просторів вищих навчальних закладів України. До виконання проєкту залучено викладачів та студентів українських вишів:

  • Національного університету «Запорізька політехніка» (НУЗП);
  • Київського національного університету будівництва та архітектури (КНУБА);
  • Західноукраїнського національного університету (ЗУНУ).

Викладачами НУЗП будуть розроблені та інтегровані в Систему дистанційного навчання НУЗП (Moodle) та електронне навчальне середовище Дортмундського інституту прикладних наук та мистецтв (Digital Education Ecosystem, DEE) та електронні комплекси навчально-методичного забезпечення (eLearning) з наступних дисциплін підготовки магістрів:

  1. Еволюційне програмування (проф. Сергій Субботін);
  2. Основи обчислювального інтелекту (проф. Сергій Субботін);
  3. Проєктування систем Інтернету речей (проф. Галина Табунщик);
  4. Проектування, моделювання та забезпечення якості програмних систем (проф. Галина Табунщик)
  5. Кіберфізичні системи (доц. Анжеліка Пархоменко);
  6. CAD/CAM/CAE-системи (доц. Анжеліка Пархоменко, доц. Ольга Гладкова);
  7. Теорія синтезу цифрових систем на FPGA (доц. Ірина Зеленьова, доц. Тетяна Голуб);
  8. Методи синтезу енергоефективних систем на FPGA (доц. Ірина Зеленьова, доц. Тетяна Голуб)

До участі у проєкті залучені також чотири студенти кафедри програмних засобів, два студенти кафедри комп'ютерних систем та мереж, студент та аспірант кафедри інформаційних технологій електронних засобів та один студент кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок НУЗП. Результати наукових досліджень студентів та аспірантів планується представити на 2023 IEEE European Technology and Engineering Management Summit (IEEE E-TEMS 2023, https://etems.digital/2023/ ), що відбудеться 20-22 квітня 2023 року в м. Каунас (Литва) на базі Каунаського університету технологій.

Також планується очна та онлайн участь студентів та аспірантів в зимовій школі 14-18 листопада 2022, що буде проводитись в Дортмундському інституті прикладних наук та мистецтв. Очна участь фінансується за рахунок проєктів ViMaCs та Eastern Partnership.

Синергія з проєктами «WORK4CE: Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century» (619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) та Virtual Master Cooperation Data Science (ViMaCs), які вже виконуються на теперішній час в НУЗП, сприятиме подальшій інтернаціоналізації університету, створенню сучасного цифрового освітнього простору для підвищення якості освітніх послуг.