Ви є тут

Головна

Ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта взяв участь у роботі міжнародної конференції «Інтернаціоналізація – шлях до стійкості та відбудови: річниця Twinning». Вона відбулася 9 червня у Львові в межах святкування річниці проєкту Twinning, який спрямовано на допомогу українським закладам вищої освіти.

З вітальним словом виступили директор CEE+ Cormack Consultancy Group Гінтарас Степонавічус, проректор з наукової роботи Національного університету «Львівська політехніка» Наталія Чухрай, керівник експертної групи МОН Григорій Мозолевич. В онлайн-режимі долучилися голова Асоціації університетів Британії Вів'єн Стерн, Уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник та Голова Асоціації університетів Великої Британії Інтернешнл Джеймі Ерроусміс.

Керівник CCG Чарльз Кормак підготував детальний звіт щодо прогресу за час роботи, розповів про нагороди, якими відзначено ініціативу та підтримку закордонними партнерами, серед яких не тільки Велика Британія, а й США, Канада, Австралія, Німеччина та Ірландія.

Спікер також підкреслив, що попри всі перешкоди, було здійснено багато: підписання понад 60 довгострокових угод про співпрацю, допомога понад 30 українським університетам в отриманні грантового фінансування для роботи над спільними українсько-британськими науковими проєктами, залучення більше ніж 12 000 українських студентів до безплатного вивчення англійською мови, а також сприяння наданню 20 університетам матеріально-технічної допомоги. Пан Кормак презентував і стратегію подальшої діяльності, відмітивши основні цілі, активності та прогнозовані перешкоди.

Віктор Грешта окремо зустрівся з директором CEE+ Cormack Consultancy Group Гінтарасом Степонавічусом та Aziz Boussofiane Director Cormack Consultancy Group, щоб обговорити перспективи реалізації проєкту Когенераційні установки в Національному університеті «Запорізька політехніка». На цьому етапі було сформовано домовленості про вивчення можливостей реалізації та напрацювання механізмів фінансування проєкту.

Друга частина заходу розпочалася з обговорення інтернаціональної університетської взаємодопомоги. Так, наприклад, проректор НУ «Львівська політехніка» Чухрай Наталія розповіла про взаємодію з Університетом Ноттінгем Трент.

Національний університет «Запорізька політехніка» також бере активну участь у проєкті, в межах якого активно співпрацює з Кардіффським університетом. Висловлюємо подяку координатору Twinning Cormack Consultancy Group Олександру Смірнову за сприяння у налагодженні стосунків між двома закладами вищої освіти.

Оскільки Запорізька політехніка знаходиться в області, яка буде потребувати збільшеної уваги в контексті відбудови після звільнення окупованих територій, панельна дискусія на тему: «Як університетам стати рушіями регіональної та секторальної відбудови?» стала чи не найважливішою для нашого університету. Адже після перемоги ми плануємо робити якомога більше для оновлення рідного краю.

На неформальній нетворкінг-сесії представники університетів змогли поділитись враженнями з конференції та детальніше розповісти про досвід свого університету в складний період.

Дякуємо за можливість надихнутись прикладами та використати гарні кейси для розвитку свого університету!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення