Ви є тут

Головна

Знань висока ріка течію нам вінчає Дніпрову,
Щоб збулися в віках всі огроми козацьких звитяг!
Ми — паломники істин. І в цьому — брати всі по крові.
Ми усі із «машинки», і це пронесем крізь життя!

 
ГІМН НУ «ЗАПОРІЗЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
«VIVERE EST COGITARE» сл. Г. Лютого, муз. А. Сердюка

22 листопада 2023 року в межах заходів, присвячених Дню української писемності та мови, а також святкуванню 123-ої річниці з дня заснування Національного університету «Запорізька політехніка», за ініціативою кафедри українознавства та загальної мовної підготовки відбувся міжфакультетський круглий стіл «З Україною в серці: творчість, яка надихає (сторінками поезій Григорія Лютого)».

Долучилися до обговорення в онлайн-режимі близько сімдесяти учасників. Презентації, розповіді про літературознавчу й поетичну спадщину митця, аналіз творчості Григорія Лютого з декламуванням віршів підготували студенти різних факультетів: Новотарський Микола (СП-112), Грінь Владислав (ФКНТ-213), Піддубний Микита (ФКНТ-523), Кириченко Кирило (ЕТФ-313), Шестаков Ярослав (ФКНТ-213), Мельник Микита (ФСН-123). Спогадами про творчі зустрічі з майстром слова поділилася поетеса, членкиня Національної спілки письменників України, голова Запорізького осередку Об'єднання молодих батьків «Берегиня Роду» Яна Яковенко. Схвильовані та проникливі слова поетеси створили надзвичайну атмосферу заходу. В упорядкуванні та підготовці різних фрагментів і слайдів для презентацій життя та творчості Григорія Лютого взяли участь доцентка Тетяна Біленко, доцентка Тетяна Катиш, старша викладачка Ліна Миронюк.

Завідувачка сектору абонемента художньої літератури Наталія Федько ознайомила всіх присутніх із роботою бібліотеки Запорізької політехніки, із творчістю письменників Запорізького краю, підготувавши відеоряд поетичних зустрічей, виставки книг Григорія Лютого.

Поетичне слово Григорія Лютого особливо актуальне в наш час. Про що б ми не говорили: про українську національну ідею, про патріотизм, любов до Батьківщини, про загальнолюдські цінності — на всі питання можемо знайти відповідь у його творах. Приємно, що під час заходу згадали гімн Національного університету «Запорізька політехніка», текст якого у 2000 році написав Григорій Лютий, а запорізький композитор Анатолій Сердюк поклав його на музику. Вийшла гарна мелодія із глибоким змістом. Уперше «Vivere est cogitare» прозвучав під час святкувань, присвячених 100-річному ювілею «машинки».

Наразі проведення таких заходів надзвичайно важливе, оскільки це сприяє формуванню нового етичного мислення й об'єднанню суспільства завдяки українському поетичному слову. Уперше в такому заході взяли участь студенти факультету комп'ютерних наук і технологій, тому написали відгуки про участь у міжфакультетському круглому столі «З Україною в серці: творчість, яка надихає (сторінками поезій Григорія Лютого)».

***

Хотіла б висловити велику подяку організаторам за проведення заходу, присвяченому Дню української писемності та мови. Я змогла поринути в дивовижний світ творчості Григорія Лютого. Круглий стіл був насичений цікавими моментами: від виставки робіт письменника до захопливого знайомства з його творчою спадщиною через презентації, відеоматеріали та поетичні читання. Особливо вразив виступ Яни Яковенко, поетеси та голови Запорізького відділення Об'єднання молодих батьків "Берегиня Роду". Її пристрасть і відданість українській літературі та культурі передавалися присутнім. Цей захід справив неймовірне враження, зануривши мене у світ слова та творчості, залишивши слід у моєму серці (Кордік Уляна, ФКНТ-223).

***

Я долучилася до заходу та отримала багато позитивних вражень, незвичайних емоцій. Відмінно структурована програма, яка поєднала в собі захопливі демонстрації та виступи. Організація на вищому рівні. Велика подяка організаторам та команді за те, що створили такий неповторний та незабутній досвід для присутніх. Я отримала не тільки нові знання, але й неймовірне задоволення. Дякую за чудовий час! (Шевченко Наталія, ФКНТ-223).

***

Захід, присвячений Дню української писемності та мови, залишив у мене глибокі враження. Це був мій перший досвід участі в подібних заходах, і він виявився неймовірним. Особливо мене вразила активність та організованість студентів різних факультетів, які взяли в ньому участь. Кожна презентація була унікальною, наповненою новою інформацією, яка не дублювалася в інших виступах. Інформація про Григорія Лютого та його творчість виявилася цікавою. Після заходу в мене з'явилось бажання детальніше ознайомитися з творчістю цього автора. Я щиро сподіваюсь, що подібні заходи також будуть проводитися в майбутньому (Шевченко Родіон, ФКНТ-223).

***

Мені пощастило бути запрошеним на міжфакультетський круглий стіл «З Україною в серці: творчість, яка надихає». Під час заходу учасники занурилися в атмосферу творчості та величі майстра поезії Григорія Лютого. У своїх віршах він розвивав теми рідної землі та Батьківщини. Прослухавши презентації, які підготували студенти різних факультетів нашого університету, мене найбільш вразив вірш «Залишайте себе на землі», де поет закликає своїх читачів залишатися присутніми на землі в наступних поколіннях, у своїх вчинках та справах. Особливо цікаво було дізнатися, що гімн Національного університету «Запорізька політехніка» створений на вірші Григорія Лютого. На зустрічі ми також познайомилися з Яною Яковенко, яка була особисто знайома з поетом (Самойлов Владислав, ФКНТ-223).

***

Міжфакультетський круглий стіл був дуже насиченим та цікавим. До цього заходу я не був ознайомлений із творчою спадщиною Григорія Лютого, тому такі заходи дуже корисні та пізнавальні для студентів. Я дуже радий, що відвідав його і надалі всім рекомендую долучатися до таких заходів (Гайлунь Владислав, ФКНТ-213).

***

Мені дуже сподобався захід, який розповів нам про життя та творчість нашого земляка Григорія Лютого, вразило те, як активно й організовано взяли участь студенти різних факультетів, підготувавши змістовні презентації. Я ніколи раніше не чув про Григорія Лютого та його творчість, а після сьогоднішнього заходу в мене з'явилось бажання прочитати поезії цього автора. Мене зворушила розповідь Яни Яковенко про Григорія Івановича Лютого. Коли я слухав її історії, то занурився в поетичний світ митця (Мамонт Владислав, ФКНТ-223).


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення