Відповідний наказ, що має на меті створення належних умов для забезпечення навчального процесу, підписаний міністром освіти Дмитром Табачником

Керівникам навчальних закладів І-ІV рівня акредитації доручено вжити заходів щодо категоричної заборони продажу та вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщеннях та на територіях навчальних закладів.

З цією метою керівникам навчальних закладів доручено ініціювати дострокове розірвання договорів оренди з суб’єктами підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами у заборонених законодавством місцях.

Також керівники вузів мають забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед учнів, студентів та педагогічних працівників щодо норм законодавства в частині відповідальності за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв.

У разі виявлення порушень законодавства щодо продажу та вживання алкогольних і тютюнових виробів винні особи мають бути притягненні до адміністративної відповідальності.

Персональну відповідальність за невиконання наказу покладено на керівників навчальних закладів. Перевірку стану виконання наказу на місцях здійснюватимуть відповідні органи міністерства.