15 та 16 червня відбувся звітній навчальний семінар для ведучих арттерапевтичних занять за проєктом «Мистецтво допомагає» від БФ «Приятелі дітей» (pryyateliditey) за спонсорської підтримки Благодійної організації UCARE, Inc. (groups/UCAREInc). Семінар відвідали 6 психологів та стипендіатів, які протягом чотирьох місяців працювали з дітьми кризових категорій, переважно з внутрішньо переміщених родин Сумської, Полтавської, Запорізької, Білоцерківської та Бережанської територіальних громад. Усього у межах проєкту було проведено 54 унікальних заняття з арттерапії для більше ніж 60 дітей кризових категорій.

Психологами проєкту «Мистецтво допомагає» в Запоріжжі були Катерина Філоненко та Софія Чередниченко, магістрантки 1 курсу спеціальності «Психологія» НУ «Запорізька політехніка» (група СН-113м), які у межах проєкту провели кілька занять на базі гуртожитку №3 НУ «Запорізька політехніка» та десять занять на базі Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Січовий колегіум» (sichovyikolegium). Учасниками цих занять були діти віком від 5 до 12 років зі статусом ВПО (Оріхів, Пологи, Гуляйполе та Токмак).

Ведучою-тренеркою семінару виступила доцентка кафедри психології Тетяна Бородулькіна.

Під час семінару психологи проєкту презентували результати роботи своїх команд; ділилися власним досвідом проведення занять, проводили арттерапевтичні вправи з учасниками семінару. Семінар також охопив психодіагностичні та метафоричні практикуми, на яких учасники відпрацьовували навички роботи з конкретними проєктивними психодіагностичними методиками (експрес-діагностика в роботі з групою та в індивідуальному форматі). Учасники отримали досвід роботи з різноманітними метафоричними асоціативними картками, виготовили писанки на майстер-класі з писанкарства, який провів координатор проєкту Дмитро Самарський.

Запорізька команда разом з кафедрою психології висловлює щиру вдячність президенту БФ «Приятелі дітей» Марині Крисі та координатору арттерапевтичного проєкту «Мистецтво допомагає» від БФ «Приятелі дітей» Дмитру Самарському, спонсорам від Благодійної організації UCARE, Inc. за можливість долучитися до такої важливої справи та взяти участь в узагальнювальному семінарі. Бажаємо нашим партнерам успішної реалізації всіх проєктів! Будемо раді подальшій співпраці!