16 жовтня кафедра психології НУ «Запорізька політехніка» організувала лекцію «Інтегративні дихальні техніки (Holotropic Breathwork, Rebirthing, Vivation, Free Breathing): історія походження, подібності та відмінності».

Запрошений лектор — Ігор Борисенко — психотерапевт, гештальт-терапевт, психіатр, офіцер запасу, ветеран російсько-української війни, наш магістрант, який має досвід тренерства в дихальних практиках близько 30 років.

Головні теми обговорення:

• поняття «інтегративні дихальні техніки», «трансперсональна психологія»
  • рівні свідомості в трансперсональній психології
  • спектри свідомості за K. Wilber
  • історія методу інтегративних дихальних технік
  • подібності та відмінності між різними інтегративними дихальними техніками (Holotropic Breathwork, Rebirthing, Vivation, Free Breathing)

Крім теоретичних аспектів лектор описав практичні формати роботи у вільному диханні, навів приклади з власної багаторічної практики, відповів на численні запитання учасників.

Лекція відбулася на платформі ZOOM; до неї долучилися понад 50 гостей — переважно здобувачі ОПП «Психологія» НУ «Запорізька політехніка» всіх курсів і форм навчання, випускники кафедри, партнери та стейкхолдери, і звичайно, — викладачі.

Знання та орієнтири, отримані під час лекції, допоможуть фахівцям враховувати унікальність і специфіку різних дихальних технік у своїй роботі, а студентам бакалаврату і магістратури — в опануванні освітніх компонент, що передбачені ОПП «Психологія», — «Психологічне консультування», «Основи психотерапії» та «Кризова психологія».

Дякуємо лектору за сприяння розширенню професійного кругозору наших здобувачів!