10 листопада за ініціативи Національного університету «Запорізька політехніка» та за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради було проведено круглий стіл із керівниками територіальних відділів освіти, директорами закладів середньої освіти, позашкільних закладів освіти міста Запоріжжя та області, представниками батьківських комітетів. Основною метою заходу стало обговорення перспектив та планів подальшої співпраці із реалізації профільної та STEM-освіти.

З привітальним словом виступив ректор університету Віктор Грешта, заступник міського голови Анатолій Васюк та директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, голова ради директорів фахових коледжів Баршай О.К.

Директорам продемонстрували практичні ідеї для подальшої спільної реалізації. Свої авторські проєкти презентували представники університету.

Загальне бачення концепції розвитку STEАM-освіти презентував старший викладач кафедри «Металорізальні верстати та інструменти» Павло Глушко. Керівник лабораторії інжинірингової школи «Noosphere» Олексій Шевченко запропонував долучитися до двох проєктів в рамках реалізації STEАM-освіти — STEAM CanSAT School та STEAM KSP School. Детально про інженерний метод планування STEAM-проєктів розповіла доцентка кафедри «Електропостачання промислових підприємств» Катерина Братковська.

Після плідної дискусії погодили більшість форматів, внесли цікаві пропозиції.

Крім шляхів розвитку STEАM-освіти обговорили можливість спільної роботи з підготовки дітей до написання науково-дослідницьких робіт для Малої академії наук, нові підходи до профорієнтації школярів та їх підготовки до вступу в університет.

Впевнені, що це лише перший крок на шляху до створення насиченого освітнього простору для дітей міста Запоріжжя.