Ви є тут

Головна

Утверджуємо імідж високоосвіченої української нації, підносимо значення українського слова та плекаємо неоціненний скарб – нашу мову, популяризуючи її.

Любов до власної історії та примноження культурної спадщини свого народу є важливим та перспективним напрямом науково-інформаційної діяльності Національного університету «Запорізька політехніка».

24 травня 2023 року з нагоди Дня української писемності й культури за ініціативою та участю кафедри українознавства та загальної мовної підготовки був проведений міжфакультетський круглий стіл «Велич особистості», присвячений вшануванню видатного українського поета, автора слів гімну Національного університету «Запорізька політехніка» – Григорія Івановича Лютого.

Були презентовані світлини поета, відзнаки заслуженого діяча мистецтв України, члена НСПУ, лауреата Літературних премій ім. М. Андросова, В. Лісняка, Г. Сковороди, багаторічного редактора літературно-мистецького журналу «Хортиця», почесного громадянина міста Запоріжжя. Всі охочі змогли переглянути його книги, а також послухати поезію митця, яку декламували й студенти, і викладачі, й автор (в архівних записах). Під час заходу ділилися спогадами про творчі зустрічі з поетом Галина Онуфрієнко, Катерина Бондарчук, Ліна Миронюк.

В упорядкуванні та підготовці різних фрагментів і слайдів для презентації життя та творчості Григорія Лютого взяли участь фахівці наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» – завідувачка відділу читальних залів Світлана Мазур і головний методист наукової бібліотеки Ганна Мировська, а також студенти різних факультетів нашого університету: Новотарський Микола (СП), Дев'янін Олексій (КНТ-132), Максименко Олександр (КНТ-212), Дерябін Володимир (Е-511), Вороніна Анастасія (МТЕ-412), Головатенко Ксенія (МТЕ-412).

Творчість Григорія Лютого актуальна як ніколи. Про що б ми не говорили: про українську національну ідею, про патріотизм, любов до Батьківщини, про загальнолюдські цінності — на всі питання можемо знайти відповідь у його творах.

Модератор заходу, доцент кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Тетяна Біленко сподівається, що такі літературні заходи стануть в університеті новою традицією.


 

Зображення

Зображення

Зображення