Щорічно у третій четвер травня, починаючи з 2006, відзначаємо Всесвітній день вишиванки.

У Запорізькій політехніці 16 травня на базі гуманітарного факультету організовано і проведено міжфакультетський круглий стіл «А українська вишиванка — диво, у ній народу код, його душі».

Активну участь у підготовці та проведенні круглого столу взяли студенти трьох факультетів університету: гуманітарного, юридичного і будівництва, архітектури та дизайну, модераторки заходу — доцентка кафедри українознавства та ЗМП Галина Онуфрієнко, керівниця відділу наукової роботи студентів Сніжана Вичужаніна.

Студенти обговорили актуальні наукові проблеми: вишиванка як символ ідентичності, єдності, свободи та незламності; історичні джерела вишиванки: міфи та факти; традиційні та сучасні техніки вишивки; орнаментальний код, сакральність і колористика вишиванки; маркери регіональної вишивки; символіка вишиванки в українській поезії; вишиванка як оберіг і молитва без слів.

Доповідачі ознайомили учасників із самостійно підготовленими відеопрезентаціями «Українська вишиванка: код нації й душі народу в символах та колористиці візерунків», «Всесвітній день вишиванки: історія і сучасність», відповіли на запитання, навели цікаві та маловідомі факти про вишиванку. Студенти взяли участь в інтерактивній бесіді, декламували вірші про вишиванку, обмінялися спогадами про святкування Всесвітнього дня вишиванки в шкільні роки та враженнями про цьогорічне відзначення свята в Запорізькій політехніці.

Активну участь у підготовці та проведенні круглого столу взяли студенти таких груп: ГФ-313 — Катерина Дзецина, Марія Наконечна та Єлизавета Синицина; ЮФ-313 — Авагян Карина, Єригіна Валерія, Коваль Марина, Любименко Валерія, Свириденко Вікторія; БАД-532 — Ковтун Вікторія; БАД-533 — Башеєва Віталіна.

Підсумки роботи круглого столу підбили Сніжана Вичужаніна і Галина Онуфрієнко, відзначивши якість виступів студентів, оригінальність презентацій, подякувавши всім учасникам і доповідачам та побажавши їм натхнення й успіхів у здобутті компетентностей з обраних спеціальностей, необхідних у відбудові рідної країни в повоєнний час. А оберегом і молитвою без слів є і завжди буде вишиванка — вічний символ національної святині і єдності народу, родинної пам'яті та краси, здоров'я, щасливої долі.