12 листопада відбувся круглий стіл Енерго-Інноваційних хабів, ГО «Школа Енергоефективності» та GIZ на тему: «Розвиток мережі Енерго-Інноваційних хабів для відновлення України. Виклики та напрями підтримки».
Вступні слова й привітання учасникам висловили директор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ GmbH Ґреґор Брьомлінг, радник цього проєкту Ігор Лепьошкін, директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік, а також голова правління ГО «Школа енергоефективності В'ячеслав Лісовик.
Свої успіхи, виклики, плани та напрями розвитку представили учасники Енерго-Інноваційних хабів 1.0 з Дніпра, Чернівців та Харкова, які ведуть свою діяльність з 2019 року, а також «молоді» ЕнІнХаби 2.0 із Запоріжжя, Луцька, Києва та Сум.
Енерго-Інноваційний хаб Національного університету «Запорізька політехніка» представляла керівниця хабу Ірина Назаренко. Вона розповіла про наші цілі, способи їх досягнення, новітні підходи, інструменти та унікальні переваги Запоріжжя та потужності Запорізької політехніки, де базується ЕнІнХаб, а саме:
- в межах проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) від USAID, отримані газові установки, які нададуть можливість здобуття практичного досвіду комбінованого виробництва енергії та розподіленої генерації
- розташування на території Запорізької області внутрішньо переміщених осіб та ЗВО, які після деокупації та подальшого відновлення, зможуть запровадити відповідні програми, сучасні технології та проєкти розвитку у своїх громадах
- значний промислово-технологічний потенціал регіону
- вітровий та сонячний потенціал області для впровадження масштабних проєктів у сфері відновлюваної енергетики
- найбільші у Європі атомна, теплова та гідроелектростанції, що знаходиться на території Запорізької області
Під час засідання круглого столу також обговорили ключові напрями підтримки та співпраці з ЕнІнХабами з боку проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» та ГО «Школа Енергоефективності», розвиток міжнародної співпраці ЕнІнХабів. Розглянули залучення представників ЕнІнХабів у розробку та адаптацію навчальних курсів з енергоефективності, а саме «Енергоефективні системи теплопостачання будівель та технологія "Розумна будівля"»; «Теплопостачання та оптимізація».
Працюємо разом — розвиваємось разом!