21 липня в Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл, який було присвячено ролі науки та вищої освіти у відновленні країни. Його організувала Рада молодих учених при МОН України.

До зустрічі долучились президент Євродок Себастьян Дале, віцепрезидентка Євродок Піл Марія Саугман та генеральний директор Директорату науки та інновацій МОН України Ігор Таранов.

Попри повітряні тривоги, з доповідями успішно виступили молоді вчені, представники 18 регіонів країни. Вони розповіли про проблеми, поточну діяльність та перспективи участі молодих учених України в процесі відбудови нашої держави.

Запорізьку область представляла професорка НУ «Запорізька політехніка» Анастасія Зеркаль. Вона виступила зі стендовою доповіддю на тему: «Репрезентація наукової діяльності в Запорізькій області під час повномасштабної війни».

Упродовж дискусії молоді вчені та представники Євродок обговорили подальші напрями співпраці в різних сферах діяльності організацій, серед яких підготовка докторів філософії, умови роботи та добробут, ментальне здоров'я, відкрита наука, наука і суспільство, оцінювання наукової діяльності та кар'єрний розвиток.