
Після закінчення університету за спеціальністю 061 «Журналістика» працював журналістом-розслідувачем у редакціях медіа «Наші гроші», «Запорізький центр розслідувань».
Від початку повномасштабного вторгнення добровольцем долучився до лав 53 Окремої механізованої бригади ЗСУ — служив кулеметником на Донецькому напрямку. 15 вересня 2022 року загинув під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку, поблизу селища Зайцеве.
Викладачі та студенти пам'ятають його як людину відповідальну, добру, життєрадісну, креативну.
Олег був людиною неординарною: грав на кількох музичних інструментах, любив фотографувати й писав книжки (на жаль, не встиг опублікувати свою книгу «7 днів на білому світі»).
Щирий, талановитий, цілеспрямований — таким ми запам'ятали та будемо пам'ятати нашого Олега завжди.
Спогади про випускника спеціальності «Журналістика» загиблого Захисника Олега Шемчука
Погребна Вікторія Леонідівна (доктор філологічних наук, професор, зав. кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка»)
Олег Шемчук запам'ятався мені як людина з нестандартним мисленням, розумна, щира, світла, творча і надзвичайно глибока. Під моїм керівництвом Олег виконував кваліфікаційну роботу магістра «Виражально-зображальні засоби сатиричної публіцистики в дискурсі сучасних щотижневих видань України». Об`єктом дослідження стали політичні тижневики «Новое время», «Країна», «Корреспондент» за 2012-2017 рр. Наукові та професійні інтереси вплинули на те, що він став журналістом-розслідувачем.
На жаль, гинуть найкращі…
Панченко Світлана Анатоліївна (кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка»)
Олег від початку його появи на нашій спеціальності вирізнявся з-поміж студентів. Він був задумливий, по-філософськи заглиблений у себе, спокійний, але разом з тим від нього віяло якоюсь надійністю і впевненістю, він ніби знав щось таке, що невідомо іншим. А коли він починав говорити, ставало зрозумілим, що цей хлопець інтелектул, яких мало, що у нього тонке почуття гумору, і що просто стає світліше на душі від спілкування з ним. Ми всі його любили...
Хітрова Тетяна Володимирівна (кандидат філологічних наук, професор кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка»)
Втрачені життя, знищені долі, родини та надії.... Війна руйнує майбутнє, забирає найкращих професіоналів, патріотів, тих хто мав мрію розбудовувати й жити у новій європейській Україні. Саме таким був випускник спеціальності «Журналістка» Національного університету «Запорізька політехніка» Олег Шемчук. Життєрадісний і талановитий хлопець, який ставив перед собою амбітні цілі та прагнув реалізувати свій інтелектуальний потенціал в досягненні суспільної користі. Професійною журналістською діяльністю Олег долучався до розбудови демократичних цінностей у суспільстві, як журналіст-розслідувач займався викриттям корупційних схем у сфері державного управління. Завжди був відкритий до діалогу з громадськістю, менторства, будь-яких публічних рецепцій, із великим задоволенням ділився своїм професійним інструментарієм зі студентами. Працюючи в редакції медіа «Наші гроші», Олег Шемчук неодноразово проводив тренінги для студентів-журналістів в межах вивчення курсу «Журналістське розслідування», давав практичні рекомендації роботи з відкритими та закритими базами даних, розповідав про власні кейси в розслідуваннях, допомагав журналістам-початківцям вибудовувати викривальні стратегії у межах роботи над різними темами. З великим сумом, але теплими спогадами сьогодні переглядаю світлини у Facebook, які, наче, закарбували в пам'яті останні діалоги, спільні інтереси, професійні плани.... Вічна шана тобі наш Захиснику! Наш Олег Шемчук!
Клименко Наталя Олександрівна (кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка» з 2009 до 2017 рр.)
Дивлюся на фото Олега Шемчука і не можу повірити, що його вже немає. Більшість моїх колег з кафедри журналістики і я також до останнього вірили, що він знайдеться. Добрий, світлий, розумний, порядний. Один з найкращих студентів у групі. Під моїм керівництвом Олег писав кваліфікаційну роботу бакалавра, одержав перемогу у конкурсі на кращу наукову роботу. Талановитий журналіст, який прийшов на наш факультет за покликанням... Жив натхненно і творчо. Віддав найдорожче, що мав. Світла пам'ять тобі, Олеже. Таким і залишишся для нас…
