4 жовтня 2022 року кафедрі «Транспортні технології» виповнюється 50 років.

Кафедра була заснована у 1972 році за підтримки керівників промислових підприємств міста Запоріжжя на базі кафедри економіки виробництва електротехнічного факультету Запорізького машинобудівного інституту та до 10 березня 2000 року мала назву «Промисловий транспорт».

Багато років кафедру очолював доктор технічних наук, професор Геннадій Бабушкін (понад 23 роки), з 2018 року завідувачем кафедри став його послідовник — доктор технічних наук, професор Сергій Турпак.

Підготовка фахівців здійснюється за спеціальностями 275 «Транспортні технології (на залізничному транспорті)» та 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)», які є унікальними для Запорізької області та одними з найпопулярніших серед абітурієнтів. На кафедрі працюють висококваліфіковані науково-педагогічні працівники з досвідом практичної діяльності за фахом, серед яких 8 докторів (7 професорів) та 4 кандидати технічних наук (2 доценти), 4 старших викладача.

Кафедра динамічно розвивається і долучається до багатьох нових проєктів. З 2020 року проводиться щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Транспортні технології та безпека дорожнього руху». У 2021 році створено наукову школу «Транспортні системи та технології». До кінця цього року планується відкриття нової освітньої програми «Льотна експлуатація повітряних суден» зі спеціальності 272 «Авіаційний транспорт».

Сьогодні під час урочистого засідання кафедри ректор університету — Віктор Грешта та декан транспортного факультету — Олексій Кузькін привітали викладачів, студентів та випускників кафедри з нагоди ювілею.

Завідувач кафедри Сергій Турпак привітав рідну кафедру з 50-ти річчям, побажав колективу і надалі розвиватися, досягати нових висот та сміливо крокувати вперед.