Щороку 23 квітня в Україні святкують професійне свято психологи. Кафедра психології НУ «Запорізька політехніка» має багаторічну традицію святкування Всеукраїнського дня психолога в широкому колі своїх студентів та випускників. У цьому році кафедра відсвяткувала професійне свято в онлайн-режимі.
Святкові заходи розпочалися з урочистих привітань від деканки факультету соціальних наук Таісії Гайворонської та в.о. завідувача кафедри психології Владислава Коваля і продовжилися вітальними словами викладачів кафедри, стейкхолдерів і випускників кафедри різних років. Зокрема, з професійним святом привітали всіх присутніх професорки Ірина Бурлакова та Наталія Савелюк, доцентки Ірина Бондаревич і Тетяна Бородулькіна, Катерина Ракитянська (кризова психологиня Центру допомоги врятованим, гештальт-терапевтка, сімейна, групова, артпсихотерапевтка, стейкхолдерка кафедри, випускниця НУ «Запорізька політехніка» ОП 053 «Психологія»), Олена Ганоцька та Анастасія Курган (випускниці магістратури 2024 року).
Основну програму склали майстер-класи від професорсько-викладацького складу кафедри — викладачів, які є також психологами-практиками.
Професорка кафедри, докторка психологічних наук Ірина Бурлакова провела майстер-клас на тему «Самоменеджмент психічного здоров'я». Вона розкрила зміст поняття «самоменеджмент», познайомила учасників з формулами складових самоменеджменту психічного здоров'я; запропонувала їм ряд корисних психогігієнічних вправ для підтримки власного психічного здоров'я та керування власною реакцією на стрес; порекомендувала авторські майндфулнес-практиками. Наприкінці майстер-класу учасники виконали ряд динамічних вправ.
Професорка кафедри, докторка психологічних наук Наталія Савелюк провела майстер-клас на тему «Позитивний особистий бренд: практикування у конструюванні». Учасники майстер-класу поглибили й розширили власні уявлення про зміст понять «імідж», «образ», «репутація», «авторитет» та «особистий бренд»; ознайомитися з сучасним науковим розумінням «піару» та його видами, як різними способами просування особистого бренду. Крім цікавої структурованої теорії з теми, Наталія Михайлівна провела кілька інтерактивних вправ та психодіагностичних методик. Зокрема, учасники оцінили власне вміння подобатися іншим та створили герби особистого бренду.
Доцентка кафедри, кандидатка психологічних наук Тетяна Бородулькіна провела майстер-клас на тему «Подорож, яка змінює та зцілює» у вигляді практикуму з роботи з метафоричними асоціативними картками з елементами арттерапії. За допомогою авторської методики із використанням МАК-актуалізації екзистенційних смислів «Роздуми карпатською стежкою» учасники спробували знайти відповіді на запитання екзистенційного змісту; простежили зміни власного психічного стану після виконання запропонованих завдань; поділилися власними переживаннями та рефлексіями.
До заходу долучилося близько 80 учасників — викладачі кафедри, здобувачі денної та заочної форм навчання, які здобувають освіту психолога на кафедрі психології за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр»; випускники кафедри різних років та стейкхолдери.
Основні записи заходу завантажено на ютуб-каналі кафедри психології: https://www.youtube.com/@psychology_nuzp
Програма майстер-класів була побудована відповідно до завдань реалізації проєкту Міністерства освіти і науки України «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти».