27 травня кафедра українознавства та загальної мовної підготовки провела зі студентами нашого університету щиру, трішки щемливу, але надзвичайно пізнавальну зустріч, присвячену 95-річчю від дня народження Івана Світличного. З презентаціями виступили студенти 1 курсу факультету міжнародного туризму та економіки Поліна Григор'єва, Анна Польська, Крістіна Корнієнко, Ольга Ябченко, Єлизавета Потапенко. Присутні студенти та викладачі ознайомились зі сторінками самовідданого життя і героїчної праці Івана Світличного, прочитали його вірші, послухали поетичні переклади у виконанні закордонних авторів і порівняли їх з оригіналом.

Іван Світличний став потужним світочем у формуванні української національної свідомости. Він надзвичайно любив слово, книгу, був першокласним поетом, перекладав із польської, словенської, словацької, чеської, сербської, білоруської, французької, італійської, турецької мов. Залишив мовознавчі розвідки, які підтверджують унікальність нашої мови. Завдяки Іванові Світличному було налагоджено зв'язок із діаспорою, а також із митцями Заходу України. А далі — арешти, заслання, табори. Змучений і знищений фізично, Іван лишався сильним внутрішньо.

Дякуємо всім учасникам за участь. Нехай кожен із нас візьме від Івана Світличного хоча б трішечки його запалу і небайдужости. Пам'ятаймо його слова: «Вітчизна — це не хтось і десь. Я — теж Вітчизна».