Кафедра «Будівельне виробництво та управління проектами» була створено в складі Інженерно-фізичного факультету  Фізико - технічного інституту Запорізького національного технічного університету. Підставою для відкриття напрямку «Будівництво» та «Управління проектами» в ЗНТУ був в першу чергу аналіз дефіцитності і, як наслідок, затребуваності інженерів-будівельників та фахівців з управління проектами в Запорізькому регіоні і в цілому по країні.

Очолив кафедру доктор технічних наук, професор Доненко Василь Іванович.

Викладацький колектив кафедри будівельного виробництва та управління проектами успішно реалізує поставлені перед кафедрою наукові та навчальні завдання. Навчальні заняття на кафедрі ведуться як викладачами з великим досвідом, так і молодими вченими. Більшість викладачів проводять заняття з використанням сучасного мультимедійного обладнання. Усі викладачі кафедри активно займаються науковими дослідженнями, регулярно публікуючи результати своєї наукової роботи та доповідаючи їх на міжнародних та республіканських конференціях і семінарах.

З метою якісного засвоєння навчального-методичного матеріалу та пристосуванню студентів до сучасних умов визначених галузей, активно запроваджуються інноваційні методи в системі навчання студентів за напрямом підготовки «Будівництво» та «Управління проектами». Для організації наукових досліджень і запровадження розробок у виробництво на факультеті створено спеціальні наукові та інженерні підрозділи. Значна увага на кафедрі надається методичному забезпеченню навчального процесу.

Кафедра підтримує тісний контакт з провідними підприємствами та організаціями Запорізького регіону, та підприємствами, які мають відповідні спеціалізовані підрозділи та структури.

На кафедрі здійснюється підготовка:

Бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом 192 – «Будівництво та цивільна інженерія»,
освітня програма: «Промислове і цивільне будівництво»