24 листопада в Національному університеті «Запорізька політехніка» відбувся І (внутрішньоуніверситетський) етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який організувала та провела кафедра українознавства та загальної мовної підготовки.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започаткували ще у 2010 році, і відтоді вже традиційно в ньому щороку беруть участь юні поціновувачі творчості Великого Кобзаря. Він має на меті вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, а також виявлення обдарованої молоді, розвиток її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні.

У Конкурсі взяли участь представники майже всіх факультетів – кращі знавці української мови нашого закладу відповідно до гуманітарного та технічного профілів навчання в кількості 16 осіб, серед них: Сазонова Наталія (ФКНТ 133), Павлова Уляна (БК 813), Третяк Олександр (ФКНТ 223), Цимбал Яна (ФКНТ 213), Іващук Іван (ФКНТ 123), Ковтун Вікторія (БАД-532), Клімова Вероніка (ФЕУ 513), Ахмедова Сабіна (ФЕУ-413), Єренбург Єлизавета (БК 813), Мохонь Юлія (СН-123), Яцун Тетяна (БАД-913), Кротова Ніка (ФБАД-513), Антонова Вікторія (ГФ-313), Кириченко Кирило (ЕТФ-313), Юрков Андрій (М-813), Трубай Ольга (ФЕУ-413).

Російсько-українська війна сформувала нове суспільне сприйняття символу Тараса Шевченка. Сьогодні ми відходимо від образу Шевченка в смушевій шапці та кожусі, усвідомлюючи великого Кобзаря як лідера українського народу, ідеї якого живі. Вони є дороговказом для нашої боротьби з російською агресією. Хоч цьогорічний етап проходить у таких складних для України умовах, учасники змогли долучитися з усіх куточків світу. Вони отримали завдання, над яким працювали відповідно до вимог Конкурсу, розкриваючи питання літературної спадщини Великого Кобзаря, проєкцію його творів на сьогодення. За результатами перевірки конкурсних робіт студентів висококваліфіковане журі визначить переможців, які матимуть нагоду взяти участь у наступному етапі конкурсу.

У теперішній такий важкий та історично-важливий момент Шевченко з нами, він пліч-о-пліч з українцями в цій великій, священній битві! Віримо в нашу правду й силу і в його безсмертне слово!

Модераторка заходу доцентка кафедри українознавства та ЗМП Тетяна Біленко