Упродовж першого півріччя поточного навчального року було проведено низку регулярних занять гуртка «Мехатроніка. Основи програмування» для учнів Запорізького академічного ліцею №23 у співпраці з НУ «Запорізька політехніка» та ПНЗ «Центр НТТУМ «Політ».

Програма передбачає ознайомлення учнів з різноманітним світом науки й техніки. Під час занять вихованці опановують технічні та наукові знання, методи та прийоми, необхідні для виготовлення дієвих технічних об'єктів та моделей, отримують навички розв'язання винахідницьких задач і виконання проєктів.

Керівник гуртка — Олена Назарова, доцентка кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок, директорка Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка».

Під час занять учні познайомилися з платою micro:bit, яка є відмінним інструментом для навчання відповідно до філософії STEM (наука, технологія, інженерія, математика) та онлайн-середовищем її програмування MakeCode. Опановуючи спеціалізовану блочну мову програмування, діти навчились розробляти алгоритми та писати програми, використовувати електронні пристрої, вивчили їх принцип дії та спеціалізовані команди для керування ними, розробили низку мініпроєктів на зразок магічної кулі, світлофору зі світлодіодів, компасу, розумного ліхтаря, звукової та візуальної сигналізації, створили декілька власних ігор, які розвивають не лише розумові здібності, але і швидкість реакції.