20 квітня для Національного університету «Запорізька політехніка» відбулась справді знакова подія. Заклад, який з 2022 р. є повноправним членом Асоціації європейських університетів (EUA), вперше в своїй історії, на 25-й Генеральній асамблеї асоціації голосував за Президента EUA та за обраних кандидатів у Правління на період 2023-2027 років.
Кандидатів висунули для схвалення на основі рекомендацій номінаційного комітету EUA, який контролював процес відбору та співбесіди після запрошення кандидатів. Кандидатів у Президенти було схвалено Радою в жовтні 2022 року, кандидатів у Правління було схвалено на засіданні Ради в січні 2023 року. Президентом було обрано Джозефа М. Гаррелла, колишнього ректора університету Рамона Лулля, Іспанія, члена правління EUA. НУ «Запорізька політехніка» на цьому поважному заході представляв проректор з НПР та ППРУ Руслан Куликовський.
Окрім виборів також відбулась низка пленарних засідань та секцій за окремими питаннями. Учасники конференції обговорювали вплив університетів на людей і суспільство в цілому, а також на політику. Розгляд цієї гетерогенної концепції дозволяє дослідити, як університети впливають на різні спільноти та формують критичну державну політику в час великих змін і, у багатьох випадках, кризи.
Завдяки поєднанню традиційних та інтерактивних сесій учасники досліджували різні аспекти впливу університетів. Формат конференції дозволив висвітлити такі різноманітні питання, як: рейтинги, досконалість і прагнення до якості, внесок університетів в екологізацію та сталість, їхню ключову роль в інноваціях та досвід університетів у підтримці вчених, що знаходяться під загрозою зникнення, і систем вищої освіти. Також досліджувалась роль керівництва університету в наданні різних форм впливу. Обговорення виходили за межі вузьких визначень економічного впливу, скоріше розглядали вплив як міру відповідальності університету перед власною спільнотою та світом, який його оточує.
Крім того, цьогорічна конференції EUA сприяла широкій обізнаності та обговоренню різних форм впливу університетів і безлічі ролей у суспільстві.
Наскрізною темою конференції була підтримка України. Так одна з паралельних сесій мала тему «Підтримка університетів в Україні: можливості для розширення міжінституційної співпраці». Оскільки війна в Україні триває вже другий рік, розглядались питання щодо пошуку відповідей, які заходи підтримки вищої освіти були корисними, а що ще потрібно покращити чи додати. Що, крім стипендій для вчених і стажування студентів за межами України, ще можна зробити для підтримки закладів вищої освіти країни, наприклад, через надання онлайн-освіти. Під час цієї сесії колеги з України та Європи поділилися своїм досвідом і перспективами щодо фізичного та віртуального обміну та співпраці, а також додатковими, новими можливостями. За результатами конференції проректором Русланом Куликовським була досягнута домовленість щодо започаткування та розвитку співпраці з університетами-партнерами.
На конференції виступила голова Єврокомісії Роберта Мецола, під час свого виступу звернулась до європейських університетів з закликом об'єднатися та допомагати Україні.