Добігає завершення міжнародний освітній проєкт ERASMUS+ KA2 «Міждоменні компетентності для здорової та безпечної роботи у 21-му столітті (619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP), який тривав протягом 2020–2024 років. Національний університет «Запорізька політехніка» був грантхолдером цього проєкту з обсягом фінансування понад 960 тисяч євро.
19–20 вересня 2024 року у місті Баку (Республіка Азербайджан) на базі Азербайджанського університету архітектури та будівництва відбулась фінальна зустріч закладів вищої освіти — учасників міжнародного консорціуму з Німеччини (Дортмундський університет прикладних наук та мистецтв), Бельгії (Католицький університет Льовена), Університет Країни Басків (м. Більбао, Іспанія), Азербайджану (Академія державного митного комітету Азербайджану, Азербайджанський державний університет нафти та промисловості, Азербайджанський університет архітектури та будівництва, м. Баку) та України (Національний університет «Запорізька політехніка», Національний університет будівництва та архітектури, м. Київ та Західноукраїнський національний університет, м. Тернопіль).
Наш заклад освіти на цьому заході представляла потужна команда, до складу якої увійшли: координаторка проєкту, професорка кафедри програмних засобів Галина Табунщик; проректор з наукової роботи Вадим Шаломєєв; проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку університету Руслан Куликовський; декан транспортного факультету Олексій Кузькін; професор кафедри економіки та митної справи Андрій Карпенко; завідувач кафедри цифрових технологій в бізнесі та економіці Денис Морозов; доцентка кафедри програмних засобів Анжеліка Пархоменко.
У межах проєкту були розроблені відкриті освітні ресурси для здобувачів освіти широкого кола спеціальностей з новітніх компетенцій, що є необхідними для працевлаштування та формування робочого простору майбутнього. На базі університетів-партнерів було проведено низку заходів з пілотного навчання здобувачів освіти, тренінгів для викладачів, навчання представників малого та середнього бізнесу.
За кошти проєкту було профінансовано створення новітньої мобільної лабораторії на кафедрі програмних засобів, придбано сучасне мультимедійне обладнання, що встановлене в аудиторіях та лабораторіях університету (інтерактивний екран, окуляри віртуальної реальності, акустична система, система відеоконференцій), а також програмне забезпечення Автоматизованої системи управління освітнім процесом Національного університету «Запорізька політехніка».
У ході фінальної зустрічі учасники консорціуму підсумували здобутки проєкту, поділилися враженнями та висновками щодо отриманих в ході реалізації проєкту результатів, намітили напрями подальшої співпраці на найближче майбутнє. З вітальним словом до учасників зустрічі виступив проректор з науково-педагогічної роботи та перспектив розвитку університету Руслан Куликовський. Професор Андрій Карпенко представив результати взаємодії Національного університету «Запорізька політехніка» з підприємствами малого та середнього бізнесу в межах виконання проєкту. З презентаціями щодо результатів проєкту виступили професорка Галина Табунщик та декан транспортного факультету Олексій Кузькін.
Учасники консорціуму зазначили, що мети проєкту та реалізації його основних задач вдалося досягти попри складнощі, викликані воєнним станом в Україні внаслідок збройної агресії російської федерації. Результати проєкту будуть використані у межах освітніх програм магістерського рівня закладів освіти та усіх зацікавлених осіб від бізнесу. Відзначено отриманий позитивний досвід співпраці у відкритих спільнотах практиків‑представників різних університетів при розробці спільних навчальних модулів, що стало основною запорукою успішної реалізації проєкту.
Одним з основних результатів проєкту є налагодження тісних професійних зв'язків між учасниками проєкту на рівні університетів та їх адміністрацій, кафедр та відділів, особистісних творчих зв'язків між викладачами та науковцями.
Подальша взаємовигідна співпраця буде спрямована на інтернаціоналізацію діяльності університетів, покращення якості освіти та відповідність її змісту сучасному розвитку науки, техніки та технологій.
Висловлюємо щиру вдячність партнерам-учасникам проєкту, представникам Erasmus+ офісу в Україні, країнам-членам Європейського Союзу за надану можливість реалізувати амбітні плани та задуми у європейському просторі освіти!