Ви є тут

Головна

Упродовж лютого учні 6-7 класів відвідували онлайн-заняття гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка».

Діти відвідали уроки міжнародної програми соціально-емоційного та етичного навчання, які складаються з системи завдань і вправ, спрямованих на формування вмінь і навичок, які надзвичайно потрібні сучасним дітям, але які мало застосовуються в сучасній системі освіти. Ці вправи допомагають людям зрозуміти, які емоції виникають і причини їх виникнення, відстеживши фізіологічні відчуття.

Під керівництвом старшого викладача кафедри спеціальної освіти Анастасії Сомової учні виконали вправу «Малюємо доброту» — малювали ситуацію, коли хтось проявив до них доброту та співпереживання, після чого поділилися своїми думками та почуттями від згаданої ситуації. Викликала зацікавленість учнів вправа «Коло безпеки» — за допомогою реакції дітей на поставлені питання з'ясовували, які спільні та відмінні риси мають люди зі схожим досвідом.

На занятті «Великі таємниці малого герба України», яке присвячено Дню Державного герба України (19 лютого), учні простежили нерозривну тяглість тисячолітнього використання українцями княжої символіки від Київської Русі. Завідувач кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Георгій Шаповалов продемонстрував дітям, як символіка з часом змінювалася, але постійно виступала головним сакральним гербом із глибоким духовним змістом віри й надії на порятунок. Учні познайомилися з новітньою історією повернення герба князя Володимира у незалежну державу Україну у 1917-1918 роках, а потім остаточно у 1992 році.

На занятті «Українська міфологія: боги, герої та потойбічні істоти» доцент кафедри іноземної філології та перекладу Юрій Полєжаєв розповів про вірування українців часів сивої давнини та поспілкувався про потойбічних істот, у яких деякі люди вірять сьогодні. Діти дізнались про унікальність українського пантеону та порівняли його зі скандинавським та грецьким. Школярі змогли знайти антропоморфні та зооморфні риси потойбічних істот! У кінці заняття діти зробили висновок, що українська міфологія одна із найбагатших у світі та навіть може стати основою для сценаріїв голлівудських фільмів.

Вдячні за ініціативність та творчий підхід викладачам Запорізької політехніки Анастасії Сомовій, Георгію Шаповалову, Юрію Полєжаєву та всім дітям за активну участь і зацікавленість.

Чекаємо на наступні зустрічі!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення