Щосуботи учні 6-7 класів відвідують заняття гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка», знайомляться з сучасними професіями, новітніми науковими та практичними розробками.

Захопливе заняття «Які бувають теплові двигуни і як вони працюють?» було присвячене вивченню та розумінню теплових двигунів — чудового світу техніки та науки! Разом із старшою викладачкою кафедри автомобілів, теплових двигунів та гібридних енергетичних установок Наталею Рябошапкою діти відправились у подорож світом теплових двигунів. Під час заняття діти:

• дізналися про різні типи двигунів, з'ясували, як кожен тип двигуна працює та для чого використовується
  • розглянули, як відбувається процес конвертації теплової енергії в механічну в різних типах теплових двигунів
  • обговорили нові технології та інноваційні підходи у сфері теплових двигунів, включаючи електричні та гібридні системи

Такі заняття стимулюють учнів мислити творчо та вигадливо, шукати нові способи використання теплової енергії для розв'язання реальних проблем.

Учні гуртка познайомилися з науковцем, який має багаторічний досвід роботи з дітьми, головним науковим співробітником Донецького фізико-технічного інституту НАН України, професором Яном Юхимовичем Бейгельзімером, який продемонстрував прості та цікаві методи проведення наукових дослідів з фізики на прикладі робіт учнів, з якими працював у Малій академії наук.

Математичні і фізичні моделі — ключ до розуміння штучної турбулентності, водяних кратерів та мереж, сплетених з тріщин. На цьому захопливому занятті школярі розкрили таємниці цих явищ, розгадали їхні закономірності та дізналися, як математика та фізика допомагають зрозуміти світ навколо нас.

У дитячому віці дуже важливо усвідомити, що наукова діяльність починається з простого, як і те, що наука ґрунтується на спостереженнях та експериментах.

Запрошуємо допитливу молодь розширити свої знання та захопитися дослідницькою роботою разом із Запорізькою політехнікою!