Сьогодні, 13 жовтня, завершив роботу дводенний форум «Навички майбутнього. Україна». Цей день був присвячений темі: «Навички та компетентності майбутнього — передумови для розроблення новітніх освітніх програм».
Роботу другого дня форуму розпочав ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, наголосивши на актуальності теми форуму, необхідності вже сьогодні набувати сучасних навичок та формувати компетентності для використання інноваційних технологій. До форуму долучився голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко. Під час виступу зупинився на питаннях щодо ролі університетів у майбутньому України та перетворення освіти в лідируючий сегмент економіки України. Відмітив, що Запорізька політехніка дуже активно створює платформи для дискусії в галузі вищої освіти. Наголосив на важливості дискусій між представниками закладів освіти, державних установ, роботодавців та органів місцевого самоврядування.
Під час форуму були представлені такі теми:
- Майбутнє: навички та компетентності вченого
- Цього разу буде по-іншому: Суперсила навичок для роботи в майбутньому
- Система освіти дорослих України: сучасний стан, виклики, пов'язані з війною
- Формування цифрової компетентності інженерів
- Що потрібно вміти, щоб бути ефективним у «зеленій» економіці майбутнього?
- Українці, які прибули до Австрії: кваліфікації, перспективи, шанси
- Навички, кваліфікації, професійні ніші та індустрії, необхідні для модернізації України
- Нові знання — нові технології — нові освітні програми
Учасники долучилися до практичного кейсу «Ринок праці України. Співпраця Державної служби зайнятості з закладами освіти під час реалізації державних програм з перепідготовки та навчання» від Дениса Олійника.
Також під час заходу було представлено проєкт «Міждоменні компетентності для здорової та безпечної роботи у 21-му столітті» НУ «Запорізька політехніка» від Олексія Кузькіна.
Учасники форуму долучилися до міні-тренінгу «Управління особистими знаннями як основа успішної кар'єри в сучасному світі» від Вікторії Олешко — фасилітаторки, експертки з управління знаннями.
Обговорені теми дали змогу глибше зрозуміти важливість розвитку навичок та компетентностей для успішного майбутнього. Представлені доповіді та дискусії надихнули учасників на подальшу роботу у галузі освіти.
Форум також став місцем активного обміну ідеями та досвідом між учасниками. Важливим аспектом було практичне спрямування заходу, яке полягало в розгляді реальних кейсів та можливостях співпраці між різними секторами освіти та ринку праці.
Вдячні за участь у форумі!