18-19 квітня в м. Париж відбулась дослідницька конференція «Transversal Skills for Work and Life — Strengthening Guidance and Validation» (Наскрізні навички для роботи та життя — посилення керівництва та перевірки), яка була організована як частина реалізації проєкту TRANSVAL-EU.

Національний університет «Запорізька політехніка» вперше взяв участь у подібному заході. Представляв університет проректор з НПР та ППРУ Руслан Куликовський.

Проєкт TRANSVAL-EU базується на парадоксі. З одного боку, роботодавці надають все більшого значення поперечним навичкам. Але, з іншого боку, наскрізні навички є лише неявною частиною процесів перевірки та орієнтування. Існує потреба зробити процес перевірки наскрізних навичок, набутих у неформальному та неофіційному середовищі, чітким і впровадити отримані навички в політику перевірки та орієнтації.

Наразі TRANSVAL-EU пропонує експериментувати з інноваційними підходами для визнання неформального та інформального навчання (VNFIL) трансверсальних навичок у п'яти пілотних країнах (Австрія, Італія, Литва, Польща та Бельгія).

Огляд політики ЄС (рекомендація Ради 2012 року щодо VNFIL, шляхи підвищення кваліфікації, нова програма навичок), рамки (ET2020, ESCO, ключові компетенції), а також різноманітні звіти та дослідження, які допомогли визначити ключові виклики на рівні ЄС та національному рівні (Cedefop 2018 EU Inventory on VNFIL, ET2020 Monitor). TRANSVAL-EU прагне подолати ці виклики шляхом професіоналізму практиків визнання та орієнтування, об'єднання різних секторів і зацікавлених сторін освіти та зайнятості, а також моніторингу та оцінки результатів експериментів і впливу на практиків та соціально й економічно незахищених верств населення.

Під час заходу тестувались пропозиції наборів навчальних інструментів, навчальних планів / програм, стандартизованих профілів компетенцій для практиків визнання та орієнтації з особливим акцентом на наскрізні навички. Перевірялось систематичне вбудовування наскрізних навичок у процеси визнання та скерування цими практиками.

TRANSVAL-EU має намір стати одним із найбільших європейських політичних експериментів щодо VNFIL з цілями обміну набутими навичками та передовою практикою з використанням взаємного навчання, яке може бути прийнято різними центрами визнання в різних регіонах і країнах.