Ви є тут

Головна

Шановні колеги!

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України закликає вищі навчальні заклади незалежно від форми власності і рівня акредитації, попри велику скорботу, якої країна зазнала внаслідок трагічних смертей на Майдані, попри тривогу і неспокій, які ми переживаємо, стоячи над прірвою війни, попри економічні й побутові труднощі поточного моменту, докласти всіх зусиль, щоб гідно відзначити 200-річний ювілей безсмертного генія-мислителя, письменника, художника, духовного покровителя українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Сьогоднішні суспільно-політичні зміни в нашій країні і супутні їм збурення громадського спокою, а також виклики, пов'язані з введенням на територію України іноземних військових формувань, не повинні стати на перешкоді всенародному вшануванню пам'яті Великого Кобзаря, адже боротьба за волю, за єдність і згуртованість українського народу була життєвим кредо Тараса Шевченка.

«Борітеся – поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – пристрасні слова поета долинають зараз до нас крізь віки, дивуючи сучасністю й актуальністю звучання.

Ми впевнені, що саме в цей непростий для нашого народу час відзначення славного ювілею такої видатної і в багатьох аспектах визначальної для України постаті, якою є Тарас Шевченко, спонукатиме нас до глибокого осмислення громадянських, мистецьких і духовних цінностей, утверджуваних не тільки геніальними творами, а й самим життям Поета.

Ми закликаємо вас, шановні керівники, до масштабного залучення студентської молоді, громадськості регіону у наукове обговорення Кобзаревої творчості, до осягнення глибинної мудрості його текстів, до сприйняття його морально-етичних і естетичних постулатів, бо глибоко переконані в тому, що такі заходи зараз дуже своєчасні і необхідні, адже вони активно сприятимуть зміцненню єдності й злагоди в нашому суспільстві, посилюватимуть патріотичні почуття громадян і прихильність їх до демократичних цінностей.

Нехай вічно живе серед нас палке Кобзареве слово, хай надихає нас його висока віра, хай зігріває нас його щира й жертовна любов!

 

З повагою

Президент Спілки ректорів
Л.В. Губерський

Пропонуємо для завантаження документ:

Лист Президента Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Л.В.Губерського (PDF, 184 КБ)