16 березня кафедрою Управління фізичною культурою та спортом «Національного університету Запорізька політехніка» проведено I Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Фізична культура і спорт: традиції, досвід, інновації».

До конференції долучилися понад 70 освітян із Львівського державного університету фізичної культури, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Університету імені Альфреда Нобеля та інших вишів нашої країни.

З доповідями та інформаційними повідомленнями виступили викладачі кафедри УФКС, а також представники Національного університету Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Харківської державної академії фізичної культури.

Найбільший інтерес присутніх та жваве обговорення викликали доповіді: «Воєнний стрес дітей та підлітків: засоби профілактики стресу на уроках фізичної культури» (Ганна Жaра, Тетяна Герасименко), «Особливості нідерландської системи навчання плаванню» (Наталія Глущенко), «Міжнародні наукові проекти: практико-орієнтовані дослідження» (Наталія Чухланцева), «Спортивні ігри в системі професійної підготовки студентів спеціальності 017 фізична культура і спорт» (Інна Чередниченко, Едуард Брухно), «Адаптація юних українських гандболістів до змін у соціально-спортивному середовищі» (Василь Мазін, Олег Савчук).

Учасники конференції виразили єдність у думці, що необхідно посилювати наукові дослідження в галузі фізичної культури та спорту, зокрема в області фізіології, психології, соціології, менеджменту та інших наук, які пов'язані зі спортом. Вони закликали уряд, наукові установи, спортивні організації та бізнес-структури взяти на себе відповідальність за здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня фізичної активності населення та розвиток спорту в Україні.

Також у ході обговорення доповідей учасників конференції було висловлено ряд конструктивних пропозицій щодо змістового наповнення освітніх програм бакалаврів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», які можуть стати основою для подальшого їх удосконалення.

Учасники та гості наголосили на тому, що обмін досвідом та знаннями, який відбувся на цій конференції, зробив внесок у розвиток спорту в Україні та підвищення загального рівня фізичної культури населення.

За підсумками заходу підготовлено публікацію тез доповідей, а також колективної монографії учасників конференції

Сторінка конференції 🔗